Učitelka roku má problém, zapletla se s 15letým žákem

Petr Jemelka Petr Jemelka
6. 9. 2012 18:11
Ve škole mě čekají děti blízké mému srdci, říkávala učitelka. Letos to přehnala
Ve škole mě čekají děti blízké mému srdci, říkávala Erica DePalová. Letos to přehnala.
Ve škole mě čekají děti blízké mému srdci, říkávala Erica DePalová. Letos to přehnala. | Foto: Essex County Prosecutor's Office

West Orange (USA) - Ještě loni byla třiatřicetiletá Erica DePalová v okrese Essex v americkém státě New Jersey opěvovaná jako nositelka titulu "Učitelka roku 2011", letos patří k nejzatracovanějším obyvatelům.

Podle úřadů se totiž uznávaná učitelka angličtiny zapletla s jedním ze svých patnáctiletých žáků, čímž se podle prokurátora dopustila pohlavního zneužití prvního i druhého stupně a ohrožení mravnostní výchovy mládeže.

Se studentem ze své výběrové třídy si DePalová začala kolem patnáctého června, přičemž jejich nelegální románek podle policejního velitele ve West Orange Louise Mignona pokračoval minimálně do 28. srpna.

Krom toho, že lektorka vyučovala angličtinu, byla také trenérkou tenisu. Cenu pro pedagoga roku si vysloužila mimo jiné svým vstřícným a individuálním vztahem ke každému žákovi.

"Nemám žádné děti. A vždycky říkám: doma mě sice žádné nečeká, ale každé ráno a každý den, když jdu do školy, mám 110 milých dětí, jež jsou velmi blízko mému srdci," prohlásila podle serveru televize NBC obviněná žena při přebírání ceny pro učitelku roku.

Teď si ale od svěřených dětí na dlouhou dobu odpočine.

"Okresní školní komise Ericu DePalovou okamžitě a trvale suspendovala," cituje zpravodajský server Montclair Patch vrchního školního inspektora Jamese O´Neilla. 

Pokud chce být DePalová vyšetřována na svobodě, bude muset sehnat 100 000 dolarů na kauci.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Biker Cink získal čtvrtý domácí titul v cross country

Biker Ondřej Cink dokázal v Peci pod Sněžkou obhájit titul domácího šampiona v olympijské disciplíně cross country. Druhý byl při neúčasti Jaroslava Kulhavého, jenž spolu s Cinkem nepustil nikoho jiného na trůn již od roku 2013, Jan Škarnitzl. Bronz získal maratonský specialista Martin Stošek.

Devětadvacetiletý Cink potvrdil - stejně jako v předcházejícím závodě žen Jitka Čábelická - roli hlavního favorita. Celkem vyhrál republikový šampionát už počtvrté v kariéře. Oba úspěšní obhájci měli také před odložením olympijských her v Tokiu na příští rok nejblíže k tomu, aby reprezentovali pod pěti kruhy.

Dvojnásobný olympijský medailista a vítěz z her v Londýně 2012 Jaroslav Kulhavý dnes nestartoval. V pátek měl při tréninku nepříjemný pád a podstoupil i kontrolní rentgenové vyšetření v nemocnici.

Další zprávy