Učitel ztratil na kole maturitní testy, psaly se znovu

Zahraničí Zahraničí
2. 7. 2011 9:40
Studenti ale zachovali chladnou hlavu - a všichni v druhé maturitní písemce uspěli
Ilustrační snímek
Ilustrační snímek | Foto: Economia

Vídeň - Krátce po maturitní písemce z matematiky si jeden rakouský učitel vezl vyplněné listy na mopedu v kufříku na nosiči.

Víko kufříku se však za jízdy "technickým nedopatřením" otevřelo a písemky ze zavazadla postupně vylétaly ven.

Když si toho učitel všiml, byly písemky už větrem poházené po krajině. Napsal to regionální rakouský deník Niederösterreichische Nachrichten.

Zoufalý učitel svolal kolegy a spolu se pokoušeli práce posbírat, mnoho jich už ale nenašli. Kromě toho byla část z nalezených prací rozmočená a nečitelná.

Nedalo se nic dělat, školský úřad rozhodl, že celá třída musí písemku z matematiky psát znovu.

Studenti ale zachovali chladnou hlavu - a všichni v druhé písemce uspěli. Jak dopadli v té první, se už nikdy nedozvědí.

Odmaturovali byste z matematiky? Zkuste to:

 

Právě se děje

před 4 hodinami

Facebook zvýšil čtvrtletní zisk, tržby překonaly očekávání. Dařilo se i Amazonu či Googlu

Americká společnost Facebook, která provozuje stejnojmennou sociální síť, ve třetím čtvrtletí meziročně zvýšila čistý zisk o zhruba 29 procent na 7,85 miliardy dolarů (184 miliard Kč). Oznámila to dnes firma. Její tržby překonaly očekávání analytiků, protože nárůst využívání internetu v době koronavirové krize podpořil její příjmy z reklamy.

Tržby americké společnosti Alphabet, která je majitelem internetové firmy Google, stouply ve třetím čtvrtletí meziročně na 46,17 miliardy dolarů (bilion Kč) ze 40,5 miliardy dolarů, což znamená návrat k růstu. Překonaly odhady analytiků, když se díky přílivu inzerentů dařilo kanálu YouTube, ale i cloudovým službám.

Tržby internetového prodejce Amazon stouply ve třetím čtvrtletí o 37 procent na 96,15 miliardy dolarů (2,3 bilionu Kč) a překonaly odhady. Firma dnes sdělila, že čeká díky pokračování pandemie, kvůli níž mnoho lidí přesouvá nákupy na síť, meziroční růst mezi 28 a 38 procenty i v aktuálním čtvrtletí. Zisk se ztrojnásobil na 6,3 miliardy dolarů (147,7 miliardy Kč).

Zdroj: ČTK
Další zprávy