Učitel ztratil na kole maturitní testy, psaly se znovu

Zahraničí Zahraničí
2. 7. 2011 9:40
Studenti ale zachovali chladnou hlavu - a všichni v druhé maturitní písemce uspěli
Ilustrační snímek
Ilustrační snímek | Foto: Economia

Vídeň - Krátce po maturitní písemce z matematiky si jeden rakouský učitel vezl vyplněné listy na mopedu v kufříku na nosiči.

Víko kufříku se však za jízdy "technickým nedopatřením" otevřelo a písemky ze zavazadla postupně vylétaly ven.

Když si toho učitel všiml, byly písemky už větrem poházené po krajině. Napsal to regionální rakouský deník Niederösterreichische Nachrichten.

Zoufalý učitel svolal kolegy a spolu se pokoušeli práce posbírat, mnoho jich už ale nenašli. Kromě toho byla část z nalezených prací rozmočená a nečitelná.

Nedalo se nic dělat, školský úřad rozhodl, že celá třída musí písemku z matematiky psát znovu.

Studenti ale zachovali chladnou hlavu - a všichni v druhé písemce uspěli. Jak dopadli v té první, se už nikdy nedozvědí.

Odmaturovali byste z matematiky? Zkuste to:

 

Právě se děje

před 7 hodinami

Prezidentem lékařské komory se stal její dosavadní šéf Kubek

Českou lékařskou komoru (ČLK) povede dalších pět let její dosavadní šéf Milan Kubek. Na sobotním sjezdu v Praze získal post prezidenta již počtvrté. Kubek ve volbě porazil současného viceprezidenta stavovské organizace lékařů Zdeňka Mrozka.

Kubek získal 176 hlasů, Mrozek 108. Nikdo další nekandidoval. Volba trvala téměř tři hodiny, delegáti si nového šéfa odhlasovali až ve třetím kole.

Staronový prezident ČLK stojí v čele komory 15 let, organizaci vede od roku 2006, Předtím byl Kubek, který má angiologickou ambulanci na poliklinice v Praze 9, předsedou Lékařského odborového klubu. Podle Kubka by ČLK měla poskytovat svým členům co nejlepší servis.

Zdroj: ČTK
Další zprávy