reklama
 
 

Ubytovací zařízení pro děti migrantů v USA jsou plné toxických látek, tvrdí aktivisté

12. 2. 2019 18:19
Části texaské vojenské základny, kde administrativa prezidenta Donalda Trumpa navrhuje dočasně ubytovávat dětské migranty, jsou zamořeny toxickými látkami, které by mohly ohrožovat zdraví. Tvrdí to podle agentury Reuters ekologičtí aktivisté.

Tehdejší ministr obrany Jim Mattis loni v červnu oznámil, že armáda se chystá ubytovat rodiny migrantů na základně Fort Bliss v El Pasu a dětské migranty bez doprovodu na letecké základně Goodfellow v San Angelu.

Ekologická organizace Earthjustice v úterý uvedla, že poblíž zařízení ve Goodfellow identifikovala čtyři problematická místa včetně bývalé zavážkové skládky, skladiště paliva a cvičných střelnic. I když některé lokality už byly vyčištěny, podle Earthjustice je třeba provést další rozsáhlé testy, které mají dát jistotu, že oblast je bezpečná.

"Pokud to bude umožněno, bude přibližně 7500 dětských migrantů drženo v oblasti kontaminované olovem, arsenem, benzenem, perfluoroalkylovanými sloučeninami a spoustou dalších škodlivin spojovaných se zvýšeným rizikem rakoviny a trvalými vývojovými poruchami nervového systému," uvedla v úterní zprávě organizace Earthjustice s tím, že se opírá o veřejně dostupné dokumenty amerického letectva.

Mluvčí amerického ministerstva zdravotnictví podle Reuters řekl, že na základnách jako Goodfellow a Fort Bliss byly provedeny první inspekce a že žádná z nich v tuto chvíli nevyvolává obavy, pokud jde o jejich vhodnost k přeměně na ubytovny pro migranty.

Video: Děti migrantů oddělené na hranicích od rodičů skončily v texaském detenčním zařízení

Děti migrantů, které oddělili na americko-mexické hranici od rodičů, skončily v detenčním zařízení v texaském McAllenu. | Video: Reuters |  01:05

autor: ČTK | 12. 2. 2019 18:19

Související

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama