Drama u soudu v USA: Souzený muž sebral ochrance zbraň a zabil dva úředníky. Vzápětí ho zastřelili

ČTK ČTK
Aktualizováno 11. 7. 2016 23:42
Souzený muž se podle televize ABC v soudní budově zmocnil zbraně jednoho z členů policejní ostrahy a začal střílet. Podle šerifa Paula Baileyho zabil dva zřízence a poranil jeho kolegu a několik civilistů, načež jej zastřelili policisté. Jak se dostal ke zbrani, není podle šerifa jasné.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Reuters

St. Joseph (USA) - Při pondělní střelbě v soudní budově v americkém státě Michigan zemřeli dva soudní zřízenci. Zraněn byl jeden policista a několik civilistů. Médiím to řekl místní šerif, podle něhož byl střelec zabit.

Podle televize ABC byl pachatelem souzený muž, který se v soudní budově zmocnil zbraně jednoho z členů policejní ostrahy.

K incidentu došlo v malém městě St. Joseph ležícím zhruba 160 kilometrů východně od Chicaga v sousedním státě Illinois. Muž, který byl převezen k soudu z vazební věznice, se podle ABC zmocnil zbraně a začal střílet. Podle šerifa Paula Baileyho zabil dva zřízence a poranil jeho kolegu a několik civilistů, načež jej zastřelili policisté. Jak se dostal ke zbrani, není podle šerifa jasné.

Podle guvernéra Ricka Snydera policie uzavřela a zajistila soudní budovu poté, co se uvnitř ozvalo neupřesněné množství výstřelů. Po motivu činu se podle něho dosud pátrá. V jakém stavu jsou zranění, rovněž dosud není jasné.

Ke střelbě na strážce pořádku došlo čtyři dny poté, co v Dallasu zemřelo rukou střelce pět policistů v souvislosti s celonárodní vlnou protestů proti údajně rasistickému přístupu policie k černochům.

 

Právě se děje

Další zprávy