U Libye ztroskotal člun s uprchlíky. Až 90 se jich utopilo, pouhé tři se podařilo zachránit

ČTK ČTK
2. 2. 2018 12:29
U libyjského pobřeží v pátek ztroskotal člun s uprchlíky. OSN se obává, že se jich až 90 utopilo. Mezinárodní organizace pro migraci (IOM) oznámila s odkazem na tři přeživší, že v člunu byli hlavně Pákistánci. Olivia Headonová z IOM řekla, že u libyjského pobřeží bylo vyplaveno deset těl. Dva z mrtvých jsou Libyjci, zbylí jsou Pákistánci. Dvěma osobám z člunu se podařilo doplavat zpět ke břehu, třetího zachránila posádka rybářské lodě. Uprchlíci z Libye míří nejčastěji do Itálie. Loni jich tam dorazilo přes 119 000 a z nich více než 3100 byli Pákistánci.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Reuters
 

Právě se děje

před 20 minutami

Mugabeho zabila rakovina, lékaři krátce před jeho smrtí zastavili chemoterapii

Příčinou úmrtí bývalého prezidenta Zimbabwe Roberta Mugabeho, který zemřel 6. září ve věku 95 let, byla rakovina. Lékaři v Singapuru, kde se dlouhodobě léčil, krátce před jeho smrtí zastavili chemoterapii. Důvodem byl Mugabeho vysoký věk, rozšíření nádorů a nízká účinnost léčby. O přesné příčině smrti zimbabwského exprezidenta poprvé promluvil současný prezident této jihoafrické země Emmerson Mnangagwa, informoval server BBC.

Zdroj: ČTK
před 49 minutami

Velšští ragbisté zahájili MS pohodlnou výhrou nad Gruzií

Velšští ragbisté vstoupili do mistrovství světa v Japonsku pohodlnou výhrou nad Gruzií 43:14. Vítězové Turnaje šesti národů vedli po první půli díky čtyřem položeným pětkám 29:0 a po změně stran si náskok bezpečně pohlídali. Velšský kapitán Alun Wyn Jones vyrovnal 129. startem národní rekord.

Spolufavorité skupiny D Velšané vlétli do utkání ve velkém stylu a už po dvou minutách otevřeli skóre. Gruzínci, kterým chybí zraněný kapitán Merab Šarikadze, postupně vyrovnali hru, ale bodů se dočkali až ve druhém poločase.

V neděli čeká Wales ostrý test v podobě obhájců stříbra Australanů, kteří si na úvod poradili s Fidži. Gruzie narazí na Uruguay.

Další zprávy