U Libye se potopila loď s uprchlíky. Z 250 zachránili jen 26

ČTK ČTK
15. 9. 2014 0:24
K neštěstí došlo poblíž libyjského pobřeží, východně od hlavního města Tripolisu. V moři podle mluvčího námořnictva plave množství mrtvých těl.
ilustrační foto
ilustrační foto | Foto: Reuters

Tripolis - Ve Středozemním moři se potopila loď s více než 250 uprchlíky z Afriky, kteří se snažili dostat se do Evropy. Podle mluvčího libyjského námořnictva se podařilo zachránit jen 26 lidí. Informovala o tom agentura Reuters.

K neštěstí došlo poblíž libyjského pobřeží, východně od hlavního města Tripolisu. V moři podle mluvčího námořnictva plave množství mrtvých těl.

Ve Středozemním moři bylo jenom během neděle zachráněno na 1300 uprchlíků mířících do Itálie. Tři záchranné akce provedla pobřežní stráž, další běžence nabrala na palubu nákladní loď.

Hlídka vylovila z vody zhruba 180 lidí včetně 42 dětí ještě v libyjských vodách, asi 220 kilometrů severně od Benghází, uvedla italská pobřežní stráž. Dalších 209 migrantů bylo zachráněno z plavidla, které se ocitlo v nouzi. Stejná hlídka pak dostala při třetí záchranné akci do bezpečí také skupinu 203 běženců, z toho 60 nezletilců.

Pobřežní stráž kromě toho přijala nouzové volání ze dvou dalších člunů s uprchlíky. Dohromady zhruba 700 osob vzala na palubu nákladní loď.

Od začátku roku dorazilo do Itálie více než 100 000 lidí prchajících před neutěšenými poměry ve svých zemích, zejména ze Somálska, Eritreje, ale také například ze Sýrie, kde zuří občanská válka.

 

Právě se děje

Další zprávy