U Itálie ztroskotala obří výletní loď Costa Concordia

U Itálie ztroskotala obří výletní loď Costa Concordia
Plánovala zastávky ve městech Civitavecchia, v Palermu, Cagliari, na Mallorce, v Barceloně a v Marseille.
U ostrova Giglio najela na mělčinu.
V boku lodi se při nárazu vytvořila sedmdesátimetrová trhlina a plavidlo se začalo převracet.
Viníkem nehody je podle všeho kapitán lodi Francesco Schettino.
Foto: Reuters
Zahraničí Zahraničí
14. 1. 2012 10:23

Řím - Nejméně tři lidé zahynuli a 14 bylo zraněno při lodním neštěstí u pobřeží západní Itálie. Luxusní výletní loď Costa Concordia s 4231 cestujícími najela na mělčinu u ostrova Giglio, který se nachází nedaleko pobřeží jižního Toskánska. V boku plavidla se při nárazu vytvořila sedmdesátimetrová trhlina a loď se začala převracet. Cestující se na pevninu dostávali na záchranných člunech. Kromě pobřežní stráže se jim na pomoc vydala také další plavidla pohybující se v oblasti. Do pondělního rána vylovili potápěči šest těl, čtrnáct lidí se v té chvíli dál pohřešovalo.

 

Právě se děje

před 32 minutami

Jihomoravští hasiči kvůli bouřkám zasahovali u 50 událostí, hlavně u spadlých stromů

Jihomoravští hasiči dnes večer v souvislosti s bouřkami dosud zasahovali u více než 50 událostí. Nejčastěji to jsou stromy, které spadly na silnici. Hasiči také odčerpávali vodu ze zatopeného rodinného domu. Zhruba od 20:30 vyjíždějí převážně na Znojemsko, poté se bouřka přesunula na Brněnsko.

"Kromě popadaných stromů jsme zajistili také jednu nalomenou májku a pomáhali u dopravní nehody, kde auta narazila do spadlého stromu. Mělo by to být bez zranění. Naštěstí zatím není nic vážného," řekl zhruba ve 21:45 mluvčí hasičů Jaroslav Mikoška. Kolem 22:00 začali hasiči evidovat první případy v Brně.

Pro Jihomoravský kraj platí podle webu meteorologů výstraha před velmi silnými bouřkami, někdy i s přívalovými srážkami, celou noc. Pondělní ráno a dopoledne by mělo být klidné, výstraha opět platí od odpoledne až do noci na úterý. Pro Boskovice a Tišnov platí rovněž povodňová bdělost.

Zdroj: ČTK
před 3 hodinami

Únosci v Nigérii propustili 28 školáků, 81 jich však stále drží

Únosci, kteří na začátku měsíce přepadli internátní školu v severní Nigérii, v neděli propustili 28 dětí. Dalších 81 dětí však stále zůstává v zajetí. Uvedla to agentura Reuters s odvoláním na pastora, který se účastnil vyjednávání o jejich propuštění.

Útok na baptistickou školu ve státě Kaduna byl od prosince již desátým hromadným únosem školáků na severozápadně země uskutečněný islamistickými ozbrojenci nebo zločineckými gangy. Nigerijské úřady únosy přičítají ozbrojeným banditům, kteří usilují o výkupné.

První skupina 28 dětí byla propuštěna již dva dny po útoku. Do školy chodí obvykle 180 studentů. Propuštění 28 studentů v neděli ráno potvrdil reverend Ite Joseph Hayab. Několika studentům se také již dříve podařilo utéct.

Zdroj: ČTK
Další zprávy