Srážka dvou nákladních lodí u Itálie si vyžádala dvě oběti

ČTK ČTK
Aktualizováno 28. 12. 2014 18:42
Část lidí je zraněná. Záchrané akce komplikuje husté sněžení.
Foto: Aktuálně.cz

Řím - Dvě nákladní lodě se srazily nedaleko severoitalského přístavního města Ravena. Jedna z nich, turecké obchodní plavidlo, se přitom potopila. Podle italské pobřežní stráže zahynuli nejméně dva lidé, další čtyři členy posádky úřady pohřešují. Pátrání bylo po setmění přerušeno, uvedla agentura AP. Další lidé jsou zranění.

Druhým účastníkem kolize je loď plující pod vlajkou Belize.Ta po srážce zůstala schopná plavby a kvůli vyšetřování odplula do přístavu. Podle agentury APA je potopenou lodí turecký tanker.

Italská pobřežní stráž oznámila, že zachráněno bylo šest lidí, jeden z nich ale později zemřel v nemocnici. Dalšího mrtvého objevili záchranáři v rozbouřeném moři, tělo se již podařilo z vln vyprostit a přepravit na pevninu.

Ke kolizi došlo asi dvě námořní míle (3,6 kilometru) před vjezdem do ravennského přístavu. Zatímco jedna loď přístav opouštěla, druhá do něj mířila. Záchranné práce ztěžuje nepříznivé počasí. V Ravenně a jejím okolí hustě sněží, což značně snižuje viditelnost.

 

Právě se děje

před 8 minutami

Salač zajel v trénincích Moto3 v Aragónu šestý nejlepší čas

Český motocyklový závodník Filip Salač si v pátek v rámci Velké cenu Aragónu třídy Moto3 zapsal v kombinovaném pořadí obou měřených tréninků šestý nejlepší čas. Výkonem 1:59,103 minuty zaostal o půl vteřiny za nejrychlejším mužem dne, jímž se stal Ital Andrea Migno. Salačův týmový kolega Jakub Kornfeil obsadil dvanáctou příčku se ztrátou tři čtvrtě vteřiny na lídra.

Další zprávy