U indonéského ostrova Sulawesi udeřilo silné zemětřesení

ČTK ČTK
10. 9. 2014 7:17
Země se otřásla silou 6,5 stupně Richterovy škály. Zatím nejsou k dispozici zprávy o mrtvých či zraněných.
Zemětřesení na Bali
Zemětřesení na Bali | Foto: Reuters

Jakarta - Indonéský ostrov Sulawesi zasáhlo ve středu zemětřesení o síle 6,5 stupně Richterovy škály. Oznámila to americká geologická služba USGS. Zatím nejsou zprávy o zraněných či o možných škodách.

Indonéské úřady podle AFP nevydaly ani varování před tsunami.

Otřesy zasáhly v 4:46 SELČ oblast asi 220 kilometrů jižně od města Manado na severním cípu ostrova. Ohnisko leželo prý v hloubce asi 20 kilometrů.

Zemětřesení jsou v této oblasti, kde se střetávají podmořské tektonické desky, poměrně častá. Podobně silné otřesy zasáhly v červenci ostrov Sumatra, v lednu udeřilo zemětřesení u Jávy.

V roce 2004 mimořádně silné otřesy u pobřeží provincie Aceh vyvolaly mohutnou vlnu tsunami, jež v Asii zabila 230 tisíc lidí.

 

Právě se děje

před 9 hodinami

Stříbrný koulař z MČR Vilímek dostal za doping čtyřletý trest

Koulař Tomáš Vilímek přišel kvůli dopingu o stříbrnou medaili z mistrovství republiky. Dvaadvacetiletý atlet Spartaku Třebíč užil zakázaný steroid drostanolon, byl diskvalifikován a antidopingový výbor mu udělil čtyřletý zákaz činnosti. Informovala o tom Česká televize.

Vilímek prohrál na srpnovém mistrovství republiky v Plzni pouze s Martinem Novákem, který jako jediný překonal hranici 18 metrů. V nových výsledcích se na druhé místo koulařské soutěže posunul Ladislav Prášil a na bronzovou pozici Marek Bárta.

Vilímek se letos zlepšil na 17,98 metru, druhý byl i na Odložilově memoriálu. Dopingový trest mu vyprší na konci srpna roku 2024.

Zdroj: ČTK
Další zprávy