U indonéského ostrova Sulawesi udeřilo silné zemětřesení

ČTK ČTK
10. 9. 2014 7:17
Země se otřásla silou 6,5 stupně Richterovy škály. Zatím nejsou k dispozici zprávy o mrtvých či zraněných.
Zemětřesení na Bali
Zemětřesení na Bali | Foto: Reuters

Jakarta - Indonéský ostrov Sulawesi zasáhlo ve středu zemětřesení o síle 6,5 stupně Richterovy škály. Oznámila to americká geologická služba USGS. Zatím nejsou zprávy o zraněných či o možných škodách.

Indonéské úřady podle AFP nevydaly ani varování před tsunami.

Otřesy zasáhly v 4:46 SELČ oblast asi 220 kilometrů jižně od města Manado na severním cípu ostrova. Ohnisko leželo prý v hloubce asi 20 kilometrů.

Zemětřesení jsou v této oblasti, kde se střetávají podmořské tektonické desky, poměrně častá. Podobně silné otřesy zasáhly v červenci ostrov Sumatra, v lednu udeřilo zemětřesení u Jávy.

V roce 2004 mimořádně silné otřesy u pobřeží provincie Aceh vyvolaly mohutnou vlnu tsunami, jež v Asii zabila 230 tisíc lidí.

 

Právě se děje

před 3 minutami

Sagan bude jezdit za francouzský tým

Trojnásobný mistr světa v silniční cyklistice Peter Sagan bude od příští sezony jezdit za stáj TotalEnergies, se kterou podepsal dvouletou smlouvu. O dohodě s jednatřicetiletý slovenským jezdcem informoval týmový web.

"Jsme obrovsky pyšní, že jsme Petera získali. Je bez pochyby nejpopulárnějším jezdcem na světě," uvedl manažer stáje Jean-René Bernaudeau. "Především jsem ho ale přivedli kvůli sportovním ambicím a spoléháme, že nám přinese vítězství," dodal.

Sagan do TotalEnergies zamíří po čtyřletém angažmá v německé stáji Bora-hansgrohe. Z ní spolu s ním do francouzského týmu přijdou také Polák Maciej Bodnar a Ital Daniel Oss.

Kromě světových titulů z let 2015 až 2017 Sagan získal sedmkrát zelený trikot pro nejlepšího spurtéra Tour de France. Letos bodovací soutěž ovládl poprvé i na Giru d'Italia.

Další zprávy