U indonéského ostrova Sulawesi udeřilo silné zemětřesení

ČTK ČTK
10. 9. 2014 7:17
Země se otřásla silou 6,5 stupně Richterovy škály. Zatím nejsou k dispozici zprávy o mrtvých či zraněných.
Zemětřesení na Bali
Zemětřesení na Bali | Foto: Reuters

Jakarta - Indonéský ostrov Sulawesi zasáhlo ve středu zemětřesení o síle 6,5 stupně Richterovy škály. Oznámila to americká geologická služba USGS. Zatím nejsou zprávy o zraněných či o možných škodách.

Indonéské úřady podle AFP nevydaly ani varování před tsunami.

Otřesy zasáhly v 4:46 SELČ oblast asi 220 kilometrů jižně od města Manado na severním cípu ostrova. Ohnisko leželo prý v hloubce asi 20 kilometrů.

Zemětřesení jsou v této oblasti, kde se střetávají podmořské tektonické desky, poměrně častá. Podobně silné otřesy zasáhly v červenci ostrov Sumatra, v lednu udeřilo zemětřesení u Jávy.

V roce 2004 mimořádně silné otřesy u pobřeží provincie Aceh vyvolaly mohutnou vlnu tsunami, jež v Asii zabila 230 tisíc lidí.

 

Právě se děje

před 7 hodinami

Polská PiS žádá přepočítání hlasů senátních v šesti obvodech, kde její kandidáti neuspěli

Polská vládní strana Právo a spravedlnost (PiS) v pondělí požádala polský nejvyšší soud o přepočítání hlasů v několika volebních obvodech, kde předminulou neděli neuspěli její kandidáti na senátory poměrně malým rozdílem hlasů. PiS podle televize TVN 24 zatím požádala o přepočítání hlasů v šesti obvodech, kde údajně byla jako neplatná vyřazena část hlasů. V Polsku o půlnoci vyprší čas na námitky stran vůči volbám. PiS si v parlamentních volbách 13. října udržela většinu v dolní komoře parlamentu, Sejmu, ale přišla o většinu právě v senátu, což jí může komplikovat další vládnutí.

Zdroj: ČTK
Další zprávy