U hranice s Irákem spadl íránský stíhací letoun

ČTK ČTK
21. 4. 2013 12:49
Oba piloti zahynuli, příčina neštěstí není zatím známa
Ilustrační foto
Ilustrační foto | Foto: Reuters

Teherán - U hranice s Irákem se zřítil stíhací letoun F-5 íránské armády. Oba piloti přitom dle íránské agentury Mehr zahynuli a příčina nehody ještě není jasná.

Neštěstí se stalo krátce po startu letadla z letecké základny v Dezfúlu, který leží 460 kilometrů jihozápadně od Teheránu. Na místo velmi brzy dorazili vyšetřovatelé.

Íránská armáda používá americké vojenské stroje nakoupené před islámskou revolucí z roku 1979. V jejím arzenálu jsou také ruské, čínské a francouzské stroje a dále domácí verze americké stíhačky F-5. Kvůli problémům s náhradními díly ale nejsou všechna tato letadla v provozu.

 

Právě se děje

před 19 minutami

Čistý zisk ČEZu stoupl za první tři čtvrtletí meziročně o polovinu

Čistý zisk energetické skupiny ČEZ stoupl za první tři čtvrtletí letošního roku meziročně zhruba o polovinu na 13,6 miliardy korun. Tržby vzrostly o 12 procent na 148,1 miliardy. Pomohl k tomu zejména růst cen elektřiny a vyšší zisk z obchodování s komoditami.

Zdroj: ČTK
před 49 minutami

Australská rallye byla zrušena kvůli obrovským požárům, titul mezi týmy má tak Hyundai

Světový šampionát v automobilových soutěžích přijde o Australskou rallye. Původně plánovaný poslední podnik letošní sezony, který se měl jet od čtvrtku do neděle, byl zrušen. Důvodem jsou ničivé lesní požáry, které ohrožují i dějiště rallye - oblast Nového Jižního Walesu.

Zrušení soutěže znamená, že titul mezi týmy získala značka Hyundai, která o 18 bodů porazila Toyotu., Šampionem mezi piloty se už na Katalánské rallye stal Ott Tänäk s Toyotou.

Zdroj: Radek Vičík
Další zprávy