U Hannoveru vzplanul autobus, uhořelo až 20 lidí

Zahraničí Zahraničí
5. 11. 2008 2:55
Tragédii mohl způsobit nedopalek cigarety
Foto: Reuters

Hannover - Dálnice A2 poblíž severoněmeckého Hannoveru byla svědkem děsivé tragédie.

Vzňal se tam zájezdový autobus, kterým se vracelo z nákupního výletu několik desítek lidí, především seniorů.

Řidič ihned po vypuknutí požáru zajel ke kraji slinice, ale řada cestujících se přesto nemohla dostat ven - podařilo se to jen některým z nich. Dopravní policisté hovoří o dvanácti zraněných.

Příčiny neštěstí zatím nejsou známy. První zprávy hovořily o možné srážce s jiným vozidlem, to ale mluvčí dopravní policie vyloučil.

Autobus tak začal zřejmě hořet buď kvůli technické závadě, nebo kvůli neopatrnosti některého z cestujích. Spekuluje se, že se oheň vzňal od nedopalku cigarety na toaletě.

Foto: Reuters

Stejně tak není dosud jisté, kolik mrtvých si požár vyžádal. Poslední zprávy z místa neštěstí mohlo v plamenech najít smrt až dvacet lidí, není ovšem vyloučeno, že se počty ještě zvýší.

Jde o nejtragičtější nehodu autobusu v Německu od začátku 90. let minulého století. Na podzim roku 1992 si srážka autobusu s kamionem vyžádala u Donaueschingenu 21 mrtvých.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 9 hodinami

Kvůli lesnímu požáru na východě Španělska úřady evakuovaly 1800 lidí

Už na 1800 lidí z osmi obcí muselo být preventivně evakuováno kvůli lesnímu požáru, který vypukl ve čtvrtek na východě Španělska. Plameny sežehly zatím na 3800 hektarů porostu a stále se je nedaří dostat pod kontrolu, informoval v pátek deník ABC. Na místě během pátku zasahovalo zhruba 500 hasičů, kterým pomáhalo ze vzduchu 18 vrtulníků a hasicích letadel.

První velký lesní požár letošního roku ve Španělsku vypukl u obce Villanueva de Viver, která leží asi 90 kilometrů severně od města Valencie. Už ve čtvrtek byly preventivně evakuovány stovky lidí, včetně obyvatel domova pro seniory. Hasiči s plameny bojují v provinciích Castellón a Teruel.

Plameny ohrožují i národní park Sierra de Espadan, který leží v provincii Castellón. Starosta obce Montanejos Miguel Sandalinas vyjádřil velké znepokojení, že živel ohrozí turistiku v oblasti vyhledávané kvůli krásné přírodě i termálním pramenům.

Španělský premiér Pedro Sánchez poukázal, že oheň vypukl mimo období, kdy lesní požáry obvykle vznikají. "Tento požár v tak brzkém měsíci představuje další důkaz klimatické krize, kterou lidstvo zažívá," uvedl premiér, který vyzval obyvatele k "nejvyšší opatrnosti".

Zdroj: ČTK
Další zprávy