U břehů Španělska se podařilo zachránit 500 migrantů. Jedno dítě utonulo

ČTK ČTK
28. 10. 2018 22:48
Z potápějícího se člunu s uprchlíky u španělských břehů se nepodařilo zachránit jedno dítě. Informovala o tom španělská námořní záchranná služba. Celkem se v sobotu podařilo zachránit z moře více než 500 migrantů. Záchranáři v sobotu východně od Gibraltaru narazili na potápějící se gumový člun s 56 migranty. Podařilo se jim zachránit 55 mužů, žen a dětí, jedno dítě se však již nepodařilo oživit. Celkem španělští záchranáři pomohli 520 lidem, kteří se pokusili dostat do Španělska ze severní Afriky. Další loď se 70 migranty dorazila na Kanárské ostrovy. Letos při pokusu dostat se přes Středozemní moře do Evropy již zemřelo více než 1960 osob, napsala agentura AP.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Reuters
 

Právě se děje

před 1 hodinou

Nehoda tří nákladních aut ráno uzavřela dálnici D48 na Karvinsku

Nehoda tří nákladních aut uzavřela ráno na Karvinsku dálnici D48 ve směru na Český Těšín. Policie zatím nemá informace o tom, že by na místě byli zranění, řekla policejní mluvčí Pavla Jiroušková.

Auta se podle Jirouškové srazila krátce po 05:30, o uzavření dálnice na 69. kilometru informovalo Národní dopravní informační centrum před 06:30. Doprava je podle něj odkloněna na 62. kilometru u Tošanovic, auta se mohou vracet zpět na exitu 70.

Další zprávy