U břehu Filipín v bouři ztroskotal trajekt. Pět lidí zahynulo, 252 se jich podařilo zachránit

Zahraničí Zahraničí
Aktualizováno 22. 12. 2017 7:25
U filipínských břehů nedaleko metropole Manily havaroval ve čtvrtek trajekt s 257 lidmi na palubě. Záchranáři vyprostili 252 osob, podle místních úřadů při nehodě zahynulo pět lidí. Práci záchranářům komplikoval silný vítr, déšť a velké vlny. Na místě neštěstí zasahovaly jednotky pobřežní stráže a armádní vrtulníky. Na pomoc záchranářům přispěchaly i místní rybářské lodě. Trajekt havaroval zhruba 70 kilometrů od filipínské metropole Manily zřejmě kvůli špatnému počasí. Plavidlo mířilo na ostrov Polillo na severovýchodě země. Na palubě byla kromě cestujících sedmičlenná posádka.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Reuters
 

Právě se děje

před 1 hodinou

Pivovary budou zřejmě trvale osvobozeny od daně za vylité pivo, u poslanců zákon prošel

Pivovary zřejmě budou i do budoucna osvobozeny od spotřební daně za vylité nebo jim vrácené pivo. Změnu zákona o spotřebních daních, která s tím počítá, tento čtvrtek ve zrychleném jednání ve stavu legislativní nouze schválila Sněmovna. Nyní ji dostane k projednání Senát. Uvedený princip vracení daně platí již v souvislosti s koronavirovou krizí, ale jen do konce letošního roku. Schválená předloha ho zavádí trvale.

"Je potřeba, aby vylité pivo pod dohledem celní správy se od daně osvobodilo a ta daň se vrátila," řekla před poslanci ministryně financí Alena Schillerová (za ANO). Zákon podpořilo 94 z přítomných 95 poslanců. Sněmovna jednala v omezeném počtu, zákon přijala v předložené podobě. 

Zdroj: ČTK
Další zprávy