U Berlína hoří les, zásah hasičům komplikuje nevybuchlá munice z války

ČTK ČTK
27. 7. 2018 11:03
Požár komplikuje automobilovou dopravu. Hasiči mají plameny pod kontrolou.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: iStock

Berlín - Jihozápadně od Berlína hoří les. Komplikuje automobilovou dopravu, ale je pod kontrolou. Hasičům však zásah komplikuje dosud nevybuchlá munice z 2. světové války, ukrytá v tamní půdě, informovala agentura DPA.

Podle DPA hoří borovicový les poblíž obce Fichtenwalde, ležící asi 35 kilometrů jižně od německé metropole. Vyskytly se zprávy, že v důsledku požáru už část munice explodovala, a zasahující hasiči tak jsou v ohrožení.

Do boje proti lesnímu požáru poblíž dálniční křižovatky u Postupimi byl nasazen i armádní vrtulník. S pomocí policejního vrtulníku si úřady udržují přehled o situaci. Hasiči s plameny bojovali celou noc na dnešek, napsala DPA. Na místě pomáhá na 250 lidí.

Kvůli požáru se na okolních silnicích vytvořily dlouhé kolony, na dálnicích A9 a A10 jsou uzavírky.

Podobně jako velká část Evropy se i Německo v posledních měsících potýká s nezvykle horkým a suchým počasím. Úřady mnohde varovaly před velkým rizikem vzniku lesních požárů.

 

Právě se děje

před 24 minutami

Mugabeho zabila rakovina, lékaři krátce před jeho smrtí zastavili chemoterapii

Příčinou úmrtí bývalého prezidenta Zimbabwe Roberta Mugabeho, který zemřel 6. září ve věku 95 let, byla rakovina. Lékaři v Singapuru, kde se dlouhodobě léčil, krátce před jeho smrtí zastavili chemoterapii. Důvodem byl Mugabeho vysoký věk, rozšíření nádorů a nízká účinnost léčby. O přesné příčině smrti zimbabwského exprezidenta poprvé promluvil současný prezident této jihoafrické země Emmerson Mnangagwa, informoval server BBC.

Zdroj: ČTK
před 53 minutami

Velšští ragbisté zahájili MS pohodlnou výhrou nad Gruzií

Velšští ragbisté vstoupili do mistrovství světa v Japonsku pohodlnou výhrou nad Gruzií 43:14. Vítězové Turnaje šesti národů vedli po první půli díky čtyřem položeným pětkám 29:0 a po změně stran si náskok bezpečně pohlídali. Velšský kapitán Alun Wyn Jones vyrovnal 129. startem národní rekord.

Spolufavorité skupiny D Velšané vlétli do utkání ve velkém stylu a už po dvou minutách otevřeli skóre. Gruzínci, kterým chybí zraněný kapitán Merab Šarikadze, postupně vyrovnali hru, ale bodů se dočkali až ve druhém poločase.

V neděli čeká Wales ostrý test v podobě obhájců stříbra Australanů, kteří si na úvod poradili s Fidži. Gruzie narazí na Uruguay.

Další zprávy