Tygr zabil v anglické zoo ošetřovatelku, pronikl nečekaně do ohrady

ČTK ČTK
29. 5. 2017 21:15
Tygr v zoologické zahradě v anglickém Hamertonu v pondělí zabil ošetřovatelku. Nikomu jinému se nic nestalo, návštěvníci parku o rozloze zhruba deseti hektarů byli kvůli incidentu evakuováni, informoval web listu The Daily Telegraph. Neštěstí se stalo v den, kdy díky pracovnímu volnu v Británii bylo v areálu velké množství lidí. Vedení zoo ležící 130 kilometrů severně od metropole Londýna popřelo předchozí spekulace, že se tygrovi podařilo uprchnout z výběhu a ohrozit návštěvníky. Podle policie tygr pronikl do ohrady, kde zrovna byla pracovnice parku. Ta utrpěla smrtelná zranění navzdory zásahu kolegů, kteří se marně pokoušeli šelmu pomocí čerstvého masa odlákat.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Reuters
 

Právě se děje

před 25 minutami

Allertová skončila v Taškentu v prvním kole

Tenistka Denisa Allertová se rozloučila s turnajem WTA v Taškentu v prvním kole. Nestačila na vítězku tamního podniku z roku 2008 Rumunku Soranu Cirsteaovou a osmé nasazené soupeřce podlehla 1:6, 4:6.

Šestadvacetiletá Allertová, 254. hráčka žebříčku, v prvním setu za stavu 0:5 odvrátila "kanára". Druhou sadu začala brejkem na 2:0, poté však podání neudržela a v devátém gamu znovu. Po návratu do elitních turnajů z okruhu ITF prohrála potřetí v řadě první zápas.

V Taškentu dnes nastoupí ještě úspěšná kvalifikantka Tereza Martincová, v úterý pak Kristýna Plíšková, nasazená jako pětka.

Další zprávy