Týden ve světě v obrazech: klíčové události uplynulých sedmi dní

Týden ve světě v obrazech: klíčové události uplynulých sedmi dní
21. 1. - Somálskou ekonomiku táhnou z bídy solidární piráti. Více čtěte v článku Petra Jemelky - zde
21. 1. - Šestnáctiletá Laura to dokázala. Sama obeplula svět. Podrobnosti se dozvíte - zde
22. 1. - Kdo se postaví Obamovi? V Jižní Karolíně uspěl Gingrich. Více informací najdete - zde
23. 1. - Déšť hraje do karet republikánům, mají odolnější voliče. Další informace se dozvíte v článku Jakuba Nováka - zde
Foto: anonymous
Reuters Reuters, Lucie Kalivodová
27. 1. 2012 13:55

Praha - Prohlédněte si nejzásadnější události týdne od 21. ledna do 27. ledna skrze fotografie agentury Reuters a dalších zpravodajských kanálů.

 

Právě se děje

před 26 minutami

Cleveland zaskočil v NBA Philadelphii, které se zranil Embiid

Basketbalisté Clevelandu v NBA překvapivě zvítězili nad Philadelphií 108:94 a potvrdili, že pod novým trenérem J.B. Bickerstaffem se jim daří. Vyhráli třetí zápas z posledních čtyř, předtím na stejný počet vítězství potřebovali 21 utkání. Ve středečním duelu využili i toho, že Philadelphia už v první čtvrtině přišla o svou hvězdu Joela Embiida, který si poranil rameno.

Výsledky NBA:

Atlanta - Orlando 120:130, Charlotte - New York 107:101, Cleveland - Philadelphia 108:94, Houston - Memphis 140:112, Miami - Minnesota 126:129, Phoenix - LA Clippers 92:102, San Antonio - Dallas 103:109, Utah - Boston 103:114, Washington - Brooklyn 110:106.

před 1 hodinou

Bývalý šéf rakouské FPÖ Strache zapletený do korupce bude kandidovat na starostu Vídně

Bývalý rakouský vicekancléř a exšéf protiimigrační Svobodné strany Rakouska (FPÖ) Heinz-Christian Strache oznámil, že bude jako volební lídr nové politické formace kandidovat na starostu Vídně. FPÖ Stracheho loni v prosinci vyloučila ze svých řad kvůli podezření ze zpronevěry stranických peněz, už předtím jeho skandál kolem videa z Ibizy vedl k rozpadu vládní koalice.

Padesátiletý politik hned po svém vyloučení oznámil plán připojit se k hnutí Die Allianz für Österreich (Aliance pro Rakousko; DAÖ), kterou založili vídeňští zastupitelé Karl Baron, Klaus Handler a Dietrich Kops. 

Podle agentury DPA je možné, že Strache bude alespoň částečně slavit politický comeback, protože podle politologů není vyloučeno, že se do vídeňského zastupitelstva dostane. Je však zároveň nanejvýš nepravděpodobné, že by mohl proniknout do funkce starosty rakouské metropole.

Zdroj: ČTK
Další zprávy