Twitter poprvé varuje uživatele: Státem podporovaní hackeři chtějí získat vaše údaje

ČTK ČTK
14. 12. 2015 8:05
Sociální síť Twitter upozornila některé uživatele, že se státem podporovaní hackeři možná pokusili získat citlivé údaje z jejich účtů. Podle agentury Reuters je to první takové varování, které Twitter vydal. Hackeři si prý vzali na mušku "malou skupinu účtů". Nic ale nenaznačuje, že se jim podařilo citlivé informace získat. Společnost neuvedla, koho podezírá, v minulosti se ale mluvilo o Číně nebo KLDR. Varování od Twitteru v pátek obdržela kanadská nezisková organizace Coldhac. Hackeři se prý mohli snažit ukrást údaje jako "e-mailové adresy, IP adresy a/nebo telefonní čísla". Její šéf Colin Childs řekl, že organizace žádný dopad tohoto útoku nezaznamenala.
Útoky kyberšmejdů jsou sofistikovanější.
Útoky kyberšmejdů jsou sofistikovanější. | Foto: Thinkstock
 

Právě se děje

před 20 minutami

Dálnici D1 zastavila na Benešovsku nehoda dvou aut, na místě jsou zranění

Dálnici D1 na 56. kilometru na Benešovsku ve směru na Prahu uzavřela dnes odpoledne nehoda dvou osobních aut. Hasiči budou vyprošťovat zraněné, na místo míří vrtulník, řekla ČTK mluvčí hasičů Vladimíra Kereková. Více informací zatím neměla k dispozici.

Policie dopravu odklání na 56. kilometru na Soutice, zpět se mohou řidiči vracet na 49. kilometru u obce Psáře.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Záplavy v Číně si vyžádaly už 58 mrtvých. Východu země hrozí tajfun

V centrální Číně, kterou tento týden zasáhly rozsáhlé záplavy, po třech dnech vyprostili ze zaplavené podzemní garáže živého muže. Počet obětí na životech se mezitím vyšplhal na 58. K východní Číně teď míří tajfun In-fa. Letecké společnosti na východě zrušily plánované lety a úřady vydaly obchodním lodím zákaz vyplout na moře. Informovala o tom agentura AP. 

Další zprávy