reklama
 
 

Tvář církve je někdy znetvořena, řekl odcházející papež

13. 2. 2013 19:34
Při mši kritizoval útoky proti jednotě církve a rozepře v církevní hierarchii

Vatikán - Papež Benedikt XVI. při středeční mši odsoudil útoky namířené proti jednotě církve a také rozepře v církevní hierarchii.

V proslovu, který pronesl velmi vážným hlasem a se zřetelnými znaky únavy, papež řekl, že má pocit, že "tvář církve je někdy znetvořena".

"Myslím hlavně na rány vedené proti jednotě církve, rozepře uvnitř církevní hierarchie," prohlásil Benedikt XVI. před přítomnými kardinály.

Kvůli obrovskému zájmu věřících se mše uskutečnila přímo ve vatikánské Svatopetrské bazilice a ne jako obvykle v chrámu svaté Sabiny na římském Aventinu.

Obecněji pak podle AFP papež v proslovu kritizoval nesoulad v tvrzení těch, kteří jsou ochotni "trhat vlastní roucha kvůli skandálům a nespravedlnostem páchaným jinými", ale nejsou "připraveni jednat podle vlastního srdce a svědomí".

Podle agentury ANSA papež také vyzval věřící, aby překonali "individualismus a soupeření" a aby tak dali "pokorné a vzácné znamení těm, kteří jsou vzdáleni víře".

Benedikt XVI. pronesl své výroky v rámci liturgie při příležitosti Popeleční středy, která podle římskokatolického kalendáře zahajuje období půstu. Jde o poslední významnou mši, kterou celebroval jako papež, před svou abdikací. Tu ohlásil na 28. února.

autor: ČTK | 13. 2. 2013 19:34

Související

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama