Turistka našla při koupání v alpském jezeře cihlu zlata

ČTK ČTK
12. 8. 2015 21:40
Dívka našla zlatý prut přibližně v dvoumetrové hloubce bavorského jezera Königssee. Podle bavorského rozhlasu má zlatá cihla hodnotu asi 16 tisíc eur (433 tisíc korun).
Ilustrační foto
Ilustrační foto | Foto: Helena Bucková

Berlín - Šestnáctiletá turistka našla při koupání v bavorském alpském jezeře Königssee půlkilogramový zlatý prut. Jako poctivá nálezkyně ho odevzdala policii. Pro tu je záhadou, odkud se slitek na dně oblíbeného jezera nedaleko rakousko-německých hranic vzal.

Dívka z Porýní byla v malebné oblasti nedaleko Berchtesgadenu na dovolené a podle policejních informací v jezeře minulý pátek plavala a potápěla se, když ve zhruba dvoumetrové hloubce objevila zlatý prut.

Vyšetřovatelé potvrdili, že jde o pravé zlato. Podle bavorského rozhlasu (BR) má zlatá cihla hodnotu asi 16 tisíc eur (433 tisíc korun).

Zlatý prut možná někdo ztratil

Policejní potápěči povolaní z Mnichova zatím v jezeře při rozsáhlém prohledávání na další zlato nebo jiné cennosti nenarazili. Případné hledače pokladů ale policie předem varovala: potápění v Königssee je zakázáno.

Policie se domnívá, že zlatý prut mohl někdo ztratit. Je ale také možné, že pochází z loupeže. Číslo, které je na zlatých slitcích vyraženo, v tomto případě nešlo rozpoznat. Bavorští kriminalisté se teď mají mimo jiné pokusit případný číselný kód opět zviditelnit.

 

Právě se děje

před 2 hodinami

Při střelbě na oslavě v americkém Colorado Springs zemřelo sedm lidí

Při střelbě na narozeninové oslavě v americkém městě Colorado Springs v neděli zemřelo sedm lidí včetně údajného útočníka. Uvedly to podle agentury Reuters místní úřady.

Útočník podle úřadů dorazil na oslavu, kde se nacházela jeho přítelkyně, a zahájil střelbu. Na místě zemřelo šest osob, jeden člověk podlehl svým zraněním po převozu do místní nemocnice.

V místě oslavy se nacházely i děti, podle prohlášení policie a představitelů města však nebyly mezi oběťmi střelby. Policie uvedla, že střelec spáchal sebevraždu. Dodala, že nyní zjišťuje motiv činu.

Zdroj: ČTK
Další zprávy