reklama
 
 

Turecký parlament schválil prodloužení výjimečného stavu. Od pokusu o převrat již počtvrté

17. 7. 2017
Kritici tureckého prezidenta Recepa Tayyipa Erdogana se budou muset mít na pozoru i nadále. Turecký parlament v pondělí již poněkolikáté prodloužil výjimečný stav, který trvá od pokusu o převrat loni v červenci. Úřady od té doby prezidentovy kritiky kontrolují. Ten uvedl, že mimořádná opatření budou trvat tak dlouho, dokud bude potřeba.

Ankara - Turecký parlament v pondělí schválil další tříměsíční prodloužení výjimečného stavu, který v zemi platí od loňského července, kdy byl zmařen pokus části armády o převrat. Informovala o tom agentura Reuters.

Výjimečný stav byl v Turecku prodloužen již několikrát a prezident Recep Tayyip Erdogan opakovaně prohlásil, že mimořádná opatření potrvají tak dlouho, dokud se situace v zemi nezklidní.

Výjimečný stav byl zaveden původně na tři měsíce; prodloužen byl v říjnu, v lednu a v dubnu, vždy o 90 dní.

Podle tureckých představitelů stál za zosnováním puče duchovní Fethullah Gülen, který už dlouho žije ve Spojených státech. Gülen veškerá obvinění odmítá.

Turecké úřady od zmařeného převratu podnikají rázná tažení proti kritikům vlády prezidenta Erdogana. V rámci rozsáhlých čistek už bylo nuceno odejít z práce přes 150 tisíc státních zaměstnanců, dalších zhruba 50 tisíc osob bylo zatčeno.

autor: ČTK | 17. 7. 2017

Související

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  Komerční sdělení
  reklama

  Sponzorované odkazy

  reklama