Turecko zatýká 295 příslušníků armády, jsou prý napojeni na duchovního Gülena

ČTK ČTK
Aktualizováno 22. 2. 2019 8:25
Turecko nařídilo zatknout 295 příslušníků armády kvůli podezření z napojení na muslimského duchovního Fethullaha Gülena, žijícího ve Spojených státech. Podle Ankary stál Gülen za pokusem o státní převrat z léta 2016. Mezi těmi, které úřady nechaly zatknout, jsou tři plukovníci, osm majorů a deset nadporučíků. Jde o členy pozemních sil, letectva i námořnictva, informovala dnes agentura Reuters s odvoláním na prohlášení prokuratury. Zatýkání začalo ve čtvrtek kolem 23:00 SEČ.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Reuters
 

Právě se děje

před 19 minutami

Čistý zisk ČEZu stoupl za první tři čtvrtletí meziročně o polovinu

Čistý zisk energetické skupiny ČEZ stoupl za první tři čtvrtletí letošního roku meziročně zhruba o polovinu na 13,6 miliardy korun. Tržby vzrostly o 12 procent na 148,1 miliardy. Pomohl k tomu zejména růst cen elektřiny a vyšší zisk z obchodování s komoditami.

Zdroj: ČTK
před 49 minutami

Australská rallye byla zrušena kvůli obrovským požárům, titul mezi týmy má tak Hyundai

Světový šampionát v automobilových soutěžích přijde o Australskou rallye. Původně plánovaný poslední podnik letošní sezony, který se měl jet od čtvrtku do neděle, byl zrušen. Důvodem jsou ničivé lesní požáry, které ohrožují i dějiště rallye - oblast Nového Jižního Walesu.

Zrušení soutěže znamená, že titul mezi týmy získala značka Hyundai, která o 18 bodů porazila Toyotu., Šampionem mezi piloty se už na Katalánské rallye stal Ott Tänäk s Toyotou.

Zdroj: Radek Vičík
Další zprávy