Turecko zadrželo dvě stovky vojáků. Viní je z vazeb na údajného strůjce puče Gülena

ČTK ČTK
14. 12. 2018 8:04
Turečtí prokurátoři nařídili zadržet 219 vojáků kvůli údajným vazbám na duchovního Fetullaha Gülena, jehož turecký prezident Recep Tayyip Erdogan označuje za strůjce nezdařeného armádního puče z roku 2016. V pátek o tom informovala turecká státní tisková agentura Anadolu.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Reuters

Na příkaz istanbulského hlavního prokurátora začal ve čtvrtek pozdě večer zátah proti vojákům, kteří jsou všichni v aktivní službě. Čtyři z nich mají podle listu Hürriyet hodnost plukovníka.

Při pokusu o armádní převrat předloni v červenci přišlo o život 250 lidí. Gülen, který žije ve Spojených státech, jakýkoli podíl na puči popírá. Mnoho jeho skutečných i domnělých stoupenců v Turecku skončilo od té doby ve vězení.

Čtyři desítky vojáků turecká policie pozatýkala už začátkem tohoto měsíce.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 38 minutami

Twitter zavede funkci spropitného celosvětově, platby přijme i v bitcoinech

Internetová sociální síť Twitter se rozhodla rozšířit funkci, která uživatelům umožňuje jednoduše zasílat peníze autorům příspěvků, aby tak ocenili jejich činnost. Funkce spropitného s označením Tip Jar (sklenice na spropitné) bude nově dostupná celosvětově a platby bude přijímat i v bitcoinech. Twitter to oznámil ve čtvrtek. Firma tak chce držet krok s provozovateli jako Patreon, kteří funkci také nabízejí.

Twitter novou funkci od května testoval. Peníze jejím prostřednictvím mohli posílat všichni uživatelé, přijímat je ale byla schopna pouze skupina vybraných uživatelů, která zahrnovala například novináře, experty a zástupce neziskových organizací. Tato skupina by se však měla časem rozšiřovat.

Zdroj: ČTK
Další zprávy