Turecko zadrželo dvě stovky vojáků. Viní je z vazeb na údajného strůjce puče Gülena

ČTK ČTK
14. 12. 2018 8:04
Turečtí prokurátoři nařídili zadržet 219 vojáků kvůli údajným vazbám na duchovního Fetullaha Gülena, jehož turecký prezident Recep Tayyip Erdogan označuje za strůjce nezdařeného armádního puče z roku 2016. V pátek o tom informovala turecká státní tisková agentura Anadolu.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Reuters

Na příkaz istanbulského hlavního prokurátora začal ve čtvrtek pozdě večer zátah proti vojákům, kteří jsou všichni v aktivní službě. Čtyři z nich mají podle listu Hürriyet hodnost plukovníka.

Při pokusu o armádní převrat předloni v červenci přišlo o život 250 lidí. Gülen, který žije ve Spojených státech, jakýkoli podíl na puči popírá. Mnoho jeho skutečných i domnělých stoupenců v Turecku skončilo od té doby ve vězení.

Čtyři desítky vojáků turecká policie pozatýkala už začátkem tohoto měsíce.

 

Právě se děje

před 2 hodinami

Rozvědka: V Sýrii byl zabit vysoký člen Islámského státu

V Sýrii byl při náletu zabit vysoký člen teroristické organizace Islámský stát (IS) Muataz Númán Džubúrí. Oznámila to to dnes irácká tajná služba a potvrdil mluvčí irácké armády. Džubúrí byl v IS označován za "guvernéra Iráku" a odpovídal za zahraniční operace IS. Tato organizace ovládala sever Iráku a Sýrie od roku 2014, v Iráku byla poražena roku 2017, v Sýrii loni.

Zdroj: ČTK
Další zprávy