Obrazem: Turecko křižuje noční vlak jako z filmu. Ve Východním expresu se lidé baví i zasnubují

Obrazem: Turecko křižuje noční vlak jako z filmu. Ve Východním expresu se lidé baví i zasnubují
Obyvatelé Turecka i turisté, kteří sem zavítají, si mohou v této zemi za pouhých 45 tureckých lir (asi 225 korun) pořídit ojedinělý zážitek.
V Turecku pravidelně jezdí takzvaný Východní express, vlak zaměřený hlavně na zábavu, který absolvuje 24hodinovou cestu přes noc ze středu země až na její východní cíp.
S nápadem původně přišla skupina turistů z Turecka, kteří se rozhodli absolvovat dlouhou cestu vlakem, a nikoliv letadlem. Zarezervovali si lůžkový vůz a zážitky z cesty nadšeně sdíleli na sociálních sítích.
Jejich příspěvky nezůstaly bez povšimnutí a z "nudného" vlaku se záhy stal prostor pro zábavu, dobrodružství a poznávání nových lidí.
Foto: Reuters
Zahraničí Zahraničí
6. 5. 2018 18:40
Lidé se mohou v Turecku projet takzvaným Východním expresem - nočním vlakem, který nabízí plnohodnotný komfort. Tato forma dopravy se stala populární zejména mezi mladými Turky. Některé páry se tu i zasnubují.
 

Právě se děje

před 6 hodinami

Nové radní České televize poslanci nezvolili. Není jasné, kdy se k volbě znovu dostanou

Sněmovna v úterý čtveřici členů Rady České televize nevolila. Předseda opozičního klubu lidovců Jan Bartošek si po zhruba půlhodinové debatě k výběru televizních radních vzal přestávku do konce jednacího dne, poslanci se opět sejdou ve středu. Kdy bude výběr členů rady pokračovat, není jasné.

K odkladu volby vyzývá část opozice i Senát. Mezi adepty jsou i lidé, kteří podle kritiků představují ohrožení nezávislosti veřejnoprávní televize. Pirát Tomáš Martínek dnes neprosadil návrh, aby výběr pokračoval až potom, co sněmovní volební výbor posoudí výtky senátní mediální komise. Bartošek zase chtěl, aby se výbor zabýval zákonností postupu nynější členky televizní rady Hany Lipovské.

Zdroj: ČTK
Další zprávy