Turecko tvrdí, že zadrželo sestru Bagdádího. Podezřívá ji ze zapojení do IS

ČTK ČTK
5. 11. 2019 0:01
Turecko zadrželo starší sestru zabitého vůdce Islámského státu abú Bakra Bagdádího, uvedla agentura AP s odvoláním na nejmenovaného tureckého představitele. O Bagdádího sestře se toho ví velmi málo. 65letá žena známá jako Rasmíja Avadová je podle tureckého činitele podezřelá z toho, že byla zapojena do teroristické organizace. Žádné bližší podrobnosti o její činnosti ale nebyly zveřejněny.
Vůdce Islámského státu (IS) abú Bakr Bagdádí se po pěti letech objevil na propagandistickém videozáznamu.
Vůdce Islámského státu (IS) abú Bakr Bagdádí se po pěti letech objevil na propagandistickém videozáznamu. | Foto: ČTK

Avadová byla zadržena v pondělí večer během zátahu poblíž města Azáz v syrské provincii Halab. Jde o oblast pod správou Turecka. Bagdádího sestra byla v době zadržení spolu se svým mužem, snachou a pěti dětmi. Dospělí zadržení budou podrobeni výslechu, uvedl nejmenovaný turecký činitel. Ten zatčení Avadové označil za zpravodajský "zlatý důl". "To, co ví o Islámském státu, může významně rozšířit naše povědomí o celé skupině a pomoci nám chytit další zločince," dodal turecký zdroj.

Bagdádí, Iráčan pocházející z města Sámarra, se zabil před více než týdnem na útěku při operaci amerického speciálního komanda na severozápadě Sýrie. Zemřel při explozi, kterou sám způsobil odpálením nálože umístěné na svém těle.

 

Právě se děje

Další zprávy