Turecko pokračuje v čistkách po zmařeném červencovém puči. O práci přišlo dalších 15 tisíc lidí

ČTK ČTK
22. 11. 2016 7:57
Turecko v souvislosti se zmařeným pučem propustilo dalších 15 tisíc lidí včetně úředníků, vojáků a policistů a uzavřelo přes 550 institucí. Informovala o tom agentura Reuters s odvoláním na zveřejněný dekret. Ankara od léta provádí plošné čistky, během kterých tvrdě postupuje vůči všem, které podezřívá z vazeb na duchovního Fethullaha Gülena. Ten je v zemi považován za strůjce neúspěšného puče. Nově zveřejněným výnosem Turecko zbavilo funkcí zhruba 2000 vojáků, 7600 policistů, 400 četníků a přes 5000 úředníků. Od července bylo takto propuštěno přes 110 tisíc lidí, poznamenala Reuters. Dekret rovněž oznámil uzavření 550 institucí, 18 charitativních organizací a devět sdělovacích prostředků.
(Ilustrační foto)
(Ilustrační foto) | Foto: Reuters
 

Právě se děje

před 2 hodinami

Dálnice D3 u Českých Budějovic je po nehodě kamionu ve směru z Prahy zavřená

Dálnice D3 je na 122. kilometru mezi Borkem a Ševětínem na Českobudějovicku ve směru z Prahy neprůjezdná. Havaroval tam kamion. Při nehodě se nikdo nezranil. Dálnice bude zavřená asi do 12:00. Směr na Prahu je průjezdný bez omezení, provoz je minimální. Informovali o tom mluvčí jihočeských hasičů Vendula Matějů a krajský policejní mluvčí Jiří Matzner.

Policie odklání dopravu na výjezdu 118 Ševětín. "Nákladní auto narazilo do svodidel," uvedl Matzner. Nyní se auto odtahuje a dálnice se uklízí. Když se odtahová služba snažila kamion vyprostit, prorazila se nádrž nákladního auta. Na vozovku pak unikly pohonné hmoty, na místě tak zasahují i hasiči.

Zdroj: ČTK
Další zprávy