Turecký soud poslal na doživotí 34 lidí, pokusili se podle něj zavraždit Erdogana

ČTK ČTK
4. 10. 2017 15:18
Turecký soud poslal na doživotí do vězení 34 lidí, které uznal vinnými z pokusu o zavraždění prezidenta Recepa Tayyipa Erdogana během loňského pokusu o státní převrat. Informovala o tom agentura AFP. Pokus o puč si vyžádal 249 obětí na životech. Zabito bylo také kolem 30 lidí aktivně zapojených do puče. Podle tureckých představitelů stál za zosnováním převratu duchovní Fethullah Gülen, který od roku 1999 žije ve Spojených státech. Gülen, který veškerá obvinění odmítá, byl původně zařazen do nynějšího procesu, ale soud nakonec ve středu rozhodl, že se jeho případ má projednávat zvlášť.
Turecký prezident Recep Tayyip Erdogan.
Turecký prezident Recep Tayyip Erdogan. | Foto: Reuters
 

Právě se děje

před 8 minutami

Předpokládaný demokratický kandidát na amerického prezidenta Joe Biden získal podporu největší koalice odborových organizací ve Spojených státech

Předpokládaný demokratický kandidát na amerického prezidenta Joe Biden dnes získal podporu největší koalice odborových organizací ve Spojených státech AFL-CIO. Centrála navíc slíbila, že se zasadí o to, aby současný prezident Donald Trump nebyl znovu zvolen do funkce v listopadových volbách, napsala agentura Reuters.

Zdroj: ČTK
Další zprávy