Dopomohli k atentátu v Istanbulu, kde zemřelo 47 lidí. Nyní Turecko odsoudilo 14 osob

ČTK ČTK
17. 5. 2019 19:37
Čtrnáct lidí poslal turecký soud na doživotí do vězení za podíl na teroristickém útoku z prosince 2016, při kterém poblíž stadionu istanbulského klubu Beşiktaş zahynulo 47 osob. Uznal je vinnými z pokusu o narušení jednoty a celistvosti státu a z úkladných vražd. S odvoláním na zprávu turecké státní agentury Anadolu o tom informovala agentura AP. V Istanbulu se před dvěma a půl lety krátce po fotbalovém zápasu odpálil u stadionu Beşiktaşe sebevražedný atentátník, druhá bomba vybuchla v autě. Většinu obětí útoku, který si vyžádal také asi 150 zraněných, tvořili policisté. K činu se následně na internetu přihlásila radikální kurdská skupina Sokoli osvobození Kurdistánu (TAK).
Výbuch v Istanbulu v roce 2016.
Výbuch v Istanbulu v roce 2016. | Foto: Reuters
 

Právě se děje

před 38 minutami

Ptačí chřipka se v druhém chovu firmy Moras na Pardubicku nepotvrdila

Nákaza ptačí chřipkou ve druhém chovu firmy Moras v Moravanech na Pardubicku se nepotvrdila, 120 000 kusů brojlerů se nemusí utratit, oznámil ředitel krajské veterinární správy Josef Boháč. Podnik Moras má chovy ještě ve tři kilometry vzdálených Slepoticích, kde se u krůt v pondělí nákaza ptačí chřipkou potvrdila.

Ve vedlejších halách ve Slepoticích jsou brojleři, virem nakažení nejsou. Protože jsou ale v ohnisku nákazy, veterináři přikázali jejich usmrcení. Je tam zhruba 140 000 kusů drůbeže, odhadem 400 tun. Vybíjení drůbeže tam začalo v pondělí večer a potrvá zřejmě do pátku.

Zdroj: ČTK
Další zprávy