Čistky v Turecku neberou konce. Teď se zaměřují na sympatizanty Kurdů

ČTK ČTK
Aktualizováno 8. 9. 2016 19:48
Čistky v Turecku namířené zejména proti státním zaměstnancům po červencovém pokusu o státní převrat neberou konce. Zatímco doposud se týkaly podezření ze styků s údajnými osnovateli puče z hnutí muslimského duchovního Fethullaha Gülena, nyní jsou lidé vyšetřováni ze sympatií k separatistickým Kurdům. Prvním cílem se stalo 11 500 učitelů a profesorů, kterým byla pozastavena činnost, informovala dnes agentura Anadolu. Od nezdařeného puče turecké orgány dočasně odvolaly na 80 000 státních zaměstnanců. Zavřely také 130 médií a zatkly více než 60 novinářů a podnikly též razie v soukromých firmách.
Ilustrační foto
Ilustrační foto | Foto: Reuters
 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 5 minutami

Evropská komise odmítla českou žádost o odklad ohledně vyjádření ke kontrole střetu zájmů při rozdělování eurodotací

České úřady chtěly odklad 60 dní, Evropská komise ale žádost zamítla. A co víc, určila jim šibeniční termín. Informoval o tom server iROZHLAS.cz. O tom, jak se v Česku zlepšila kontrola střetu zájmů při rozdělování eurodotací, musí politické špičky informovat Brusel do dvou dní. Konečnou lhůtu jim minulý pátek v dopise, který má iROZHLAS.cz k dispozici, stanovil na tuto středu. Nedávno přitom přišlo z unie varování: když se prověrky nezlepší, může přijít stopka peněz z eurofondů.

Zdroj: Domácí
před 1 hodinou

Putin prodloužil o další rok zákaz dovozu potravin ze Západu

Ruský prezident Vladimir Putin opět prodloužil platnost svého nařízení o zákazu dovozu potravin ze zemí, které po ruské anexi ukrajinského poloostrova Krym na jaře 2014 přijaly sankce proti ruským společnostem a ruským představitelům.

Ruská odveta za západní sankce se prodlužuje do konce roku 2022, uvedl internetový list Gazeta.ru s odvoláním na dokument zveřejněný v úředním věstníku. Putin své rozhodnutí odůvodnil "ochranou národních zájmů".

Zdroj: ČTK
Další zprávy