Po útoku v Istanbulu vyslýchá turecká policie čtyři podezřelé

ČTK ČTK
7. 6. 2016 20:18
Turecká policie předvedla k výslechu čtyři osoby v souvislosti s pumovým útokem pomocí nastraženého vozidla v Istanbulu. Podle agentury Anadolu úřady neuvedly bližší podrobnosti k totožnosti těchto lidí. Atentát v obchodní a historické čtvrti v Istanbulu si vyžádal smrt 11 lidí a zranění dalších 36 osob. Čtyři podezřelí byli převezeni do sídla bezpečnostních složek, kde jsou podrobováni výslechům. Úřady uvalily dle svého zvyku na okolnosti útoku informační embargo ve snaze zabránit šíření informací, které by mohly komplikovat vyšetřování. Turecký prezident Erdogan, který vyjádřil podezření, že za útokem stojí kurdští separatisté, navštívil v nemocnici zraněné. Dva museli podstoupit operaci.
Výbuch bomby v tureckém Istanbulu.
Výbuch bomby v tureckém Istanbulu. | Foto: Reuters
 

Právě se děje

před 46 minutami

Izraelské letouny pálily na cíle v centrální Sýrii, tvrdí Damašek

Syrská protiraketová obrana reagovala na izraelský útok v blízkosti města Masjáf v provincii Hamá. Rozsah škod je zatím nejasný a nejsou informace o možných obětech. Slyšet ale byly výbuchy a na místě propukl požár. S odkazem na syrskou státní agenturu SANA to napsala agentura AP.

Obyvatelé sousedního Libanonu uvedli, že slyšeli hluk z izraelských bojových letounů, které přelétaly nízko nad zemí.

Agentura AP píše, že jde o nejnovější ze série izraelských útoků v Sýrii za poslední týdny, které se uskutečnily navzdory koronavirové pandemii a přichází ve chvíli rostoucího napětí mezi Izraelem a ozbrojenci z militantní libanonské skupiny Hizballáh v Sýrii a na hranici s Libanonem. Damašek tvrdí, že Izrael podnikl v uplynulých dvou měsících nejméně sedm náletů. Terčem měli být íránské síly a jejich spojenci, kteří stojí na straně syrské vlády.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Vídeň se přidala k vlně protestů, na demonstraci proti rasismu se sešlo 50 000 lidí

Na demonstraci proti rasismu a rasisticky motivovanému policejnímu násilí se ve čtvrtek v centru Vídně sešlo kolem 50 000 lidí. S odvoláním na oficiální odhad policie to napsala agentura APA. Rakouská metropole se tak přidala k celosvětové vlně protestů, kterou vyvolala smrt černocha George Floyda při zatýkání v americkém Minneapolisu.

Shromáždění začalo kolem 17:00 SELČ na náměstí Platz der Menschenrechte nedaleko Uměleckohistorického muzea. Policie zprvu velikost davu odhadla na 10.000 účastníků, pak se ale k protestu navzdory dešti rychle přidávaly další tisíce lidí. Každých deset minut dav rostl zhruba o 5000 lidí a demonstrace brzy zaplnila i blízkou ulici Mariahilfer Strasse a náměstí Museumsplatz.

Zdroj: ČTK
Další zprávy