Po útoku v Istanbulu vyslýchá turecká policie čtyři podezřelé

ČTK ČTK
7. 6. 2016 20:18
Turecká policie předvedla k výslechu čtyři osoby v souvislosti s pumovým útokem pomocí nastraženého vozidla v Istanbulu. Podle agentury Anadolu úřady neuvedly bližší podrobnosti k totožnosti těchto lidí. Atentát v obchodní a historické čtvrti v Istanbulu si vyžádal smrt 11 lidí a zranění dalších 36 osob. Čtyři podezřelí byli převezeni do sídla bezpečnostních složek, kde jsou podrobováni výslechům. Úřady uvalily dle svého zvyku na okolnosti útoku informační embargo ve snaze zabránit šíření informací, které by mohly komplikovat vyšetřování. Turecký prezident Erdogan, který vyjádřil podezření, že za útokem stojí kurdští separatisté, navštívil v nemocnici zraněné. Dva museli podstoupit operaci.
Výbuch bomby v tureckém Istanbulu.
Výbuch bomby v tureckém Istanbulu. | Foto: Reuters
 

Právě se děje

před 59 minutami

Exhejtman Zimola chce jako člen ČSSD kandidovat za Změnu 2020 v krajských volbách

Předseda jihočeské sociální demokracie Jiří Zimola hodlá v krajských volbách v příštím roce kandidovat za hnutí Změna 2020. Jedná se podle něj o hnutí členů ČSSD i nestraníků. Za Změnu 2020 by mohli kandidovat i někteří další lidé z vedení jihočeské sociální demokracie.

"Nemáme v plánu střílet do nohy ČSSD a ani stranu nějak štěpit. Je to určitá vize, s níž chceme do voleb jít, a vycházíme z modelu, který využil Michal Šmarda," uvedl Jiří Zimola. Řekl, že Šmarda loni v komunálních volbách v Novém Městě na Moravě jako člen sociální demokracie vedl formaci Lepší Nové Město a stal se starostou. Předseda jihočeské ČSSD dodal, že Změna 2020 se otevře i adeptům z řad nestraníků, kteří prý nechtějí figurovat na kandidátní listině sociální demokracie.

Další zprávy