Turci zadrželi kvůli útoku v Istanbulu dva Ujgury, atentátník však stále uniká

ČTK Aktuálně.cz ČTK, Aktuálně.cz
14. 1. 2017 11:33
Turecká policie zadržela dva příslušníky ujgurské menšiny, která žije převážně v neklidné provincii Sin-ťiang na západě Číny. Zatčeni byli v souvislosti s novoročním útokem na istanbulský klub Reina, informovala v sobotu turecká média. Ke krveprolití, při kterém zahynulo 39 lidí, se přihlásil takzvaný Islámský stát.
Útok v Istanbulu. Ilustrační snímek.
Útok v Istanbulu. Ilustrační snímek. | Foto: Reuters

Istanbul - Turci zadrželi dva Ujgury, kteří žijí převážně v neklidné provincii Sin-ťiang na západě Číny. Muži byli zatčeni v souvislosti s novoročním útokem na istanbulský klub Reina, informovala turecká média.

Oba muži byli zadrženi v souvislosti s obviněními "z členství v teroristické organizaci, z nákupu střelných zbraní a z toho, že byli spolupachateli vraždy 39 lidí", citovala agentura Anadolu tureckou prokuraturu.

Svědek ze středotureckého města Konya podle médií uvedl, že jednoho ze zadržených viděl s útočníkem z klubu Reina. Atentátník zůstává na útěku. Turecké úřady minulý týden oznámily, že střelcem byl pravděpodobně turecký Ujgur. V souvislosti s tragédii už bylo zadrženo nejméně 35 lidí.

Novoroční teroristický útok v istanbulském klubu Reina si vyžádal 39 obětí, 27 z nich byli turisté z blízkovýchodních zemí, zejména z Libanonu, Saúdské Arábie, Izraele nebo Iráku. Češi mezi mrtvými nejsou.

před 10 minutami

V USA odhlasovalo tři dny před volbami již přes 90 milionů lidí

Ve Spojených státech odevzdalo svůj hlas s předstihem před úterním termínem voleb již přes 90 milionů lidí. To je více než 65 procent počtu volebních lístků, které se dohromady sešly ve volbách před čtyřmi lety, napsala agentura Reuters. Uchazeči se snaží využít poslední dny kampaně k boji o poslední nerozhodnuté voliče v klíčových státech. Na veřejnosti v sobotu kromě nich a jejich viceprezidentských kandidátů vystoupila například i první dáma Melania Trumpová či bývalý prezident Barack Obama.

před 2 hodinami

Bergamo brankami Muriela zvítězilo na hřišti posledního Crotone

Fotbalisté Bergama zvítězili v 6. kole italské ligy na hřišti posledního Crotone 2:1. Oba góly účastníka Ligy mistrů vstřelil útočník Luis Muriel. Atalanta v Serii A uspěla po dvou porážkách a v neúplné tabulce se na rozdíl bodu přiblížila k vedoucímu AC Milán, který nastoupí až v neděli v Udine.

Devětadvacetiletý Kolumbijec Muriel se nejprve v 26. minutě šikovně uvolnil na hranici vápna a přesně zakončil. Atalanta skórovala v 16. venkovním utkání v řadě, což je nejdelší série v klubové historii. O 12 minut později Muriel vstřelil čtvrtý gól v ligové sezoně, na hattrick už ale nezaútočil, do druhého poločasu ho na hrotu útoku vystřídal krajan Duván Zapata.

Domácí dokázali už jen snížit zásluhou Simyho a zůstali na dně tabulky. Dosud jediný bod získal nováček paradoxně v souboji s mistrovským Juventusem.

Inter Milán doma prohrával s Parmou po gólech Gervinha už dvougólovým rozdílem, nakonec ale remizoval 2:2. Bod "Nerazzurri" zařídil v druhé minutě nastavení Ivan Perišič. Inter nevyhrál potřetí z posledních čtyř zápasů, v tabulce se přesto nachází na pohárových příčkách.