Turci zadrželi kvůli útoku v Istanbulu dva Ujgury, atentátník však stále uniká

ČTK Aktuálně.cz ČTK, Aktuálně.cz
14. 1. 2017 11:33
Turecká policie zadržela dva příslušníky ujgurské menšiny, která žije převážně v neklidné provincii Sin-ťiang na západě Číny. Zatčeni byli v souvislosti s novoročním útokem na istanbulský klub Reina, informovala v sobotu turecká média. Ke krveprolití, při kterém zahynulo 39 lidí, se přihlásil takzvaný Islámský stát.
Útok v Istanbulu. Ilustrační snímek.
Útok v Istanbulu. Ilustrační snímek. | Foto: Reuters

Istanbul - Turci zadrželi dva Ujgury, kteří žijí převážně v neklidné provincii Sin-ťiang na západě Číny. Muži byli zatčeni v souvislosti s novoročním útokem na istanbulský klub Reina, informovala turecká média. 

Oba muži byli zadrženi v souvislosti s obviněními "z členství v teroristické organizaci, z nákupu střelných zbraní a z toho, že byli spolupachateli vraždy 39 lidí", citovala agentura Anadolu tureckou prokuraturu.

Svědek ze středotureckého města Konya podle médií uvedl, že jednoho ze zadržených viděl s útočníkem z klubu Reina. Atentátník zůstává na útěku. Turecké úřady minulý týden oznámily, že střelcem byl pravděpodobně turecký Ujgur. V souvislosti s tragédii už bylo zadrženo nejméně 35 lidí.

Novoroční teroristický útok v istanbulském klubu Reina si vyžádal 39 obětí, 27 z nich byli turisté z blízkovýchodních zemí, zejména z Libanonu, Saúdské Arábie, Izraele nebo Iráku. Češi mezi mrtvými nejsou.

 

Právě se děje

před 7 hodinami

Šlégr je dál koučem Litvínova, jeho rezignaci vedení nepřijalo

Jiří Šlégr zůstává koučem hokejistů Litvínova. Olympijský vítěz z Nagana, který je zároveň šéfem klubu, dnes nabídl rezignaci na trenérskou funkci, ale představenstvo ji nepřijalo. Realizačnímu týmu doporučilo provést změny v kádru.

Litvínovu se nedaří od začátku extraligy a dosud vyhrál jen tři zápasy. Po dvanácti kolech má pouze jedenáct bodů a je předposlední.

Po nedělní porážce 3:4 s Olomoucí, která byla pro klub třetím nezdarem za sebou, vedení Litvínova oznámilo, že jedná o změně na postu hlavního trenéra. Mezi kandidáty na nového kouče byl podle Šlégrova vyjádření v médiích i litvínovský odchovanec Vladimír Růžička, bývalý kouč národního mužstva a Šlégrův spoluhráč ze zlatého naganského týmu.

Nakonec zůstává na střídačce Šlégr. Bývalý vynikající obránce převzal tým v závěru minulé sezony místo odvolaného Milana Razýma.

Další zprávy