reklama
 
 

Turci zadrželi kvůli útoku v Istanbulu dva Ujgury, atentátník však stále uniká

14. 1. 2017
Turecká policie zadržela dva příslušníky ujgurské menšiny, která žije převážně v neklidné provincii Sin-ťiang na západě Číny. Zatčeni byli v souvislosti s novoročním útokem na istanbulský klub Reina, informovala v sobotu turecká média. Ke krveprolití, při kterém zahynulo 39 lidí, se přihlásil takzvaný Islámský stát.

Istanbul - Turci zadrželi dva Ujgury, kteří žijí převážně v neklidné provincii Sin-ťiang na západě Číny. Muži byli zatčeni v souvislosti s novoročním útokem na istanbulský klub Reina, informovala turecká média. 

Oba muži byli zadrženi v souvislosti s obviněními "z členství v teroristické organizaci, z nákupu střelných zbraní a z toho, že byli spolupachateli vraždy 39 lidí", citovala agentura Anadolu tureckou prokuraturu.

Svědek ze středotureckého města Konya podle médií uvedl, že jednoho ze zadržených viděl s útočníkem z klubu Reina. Atentátník zůstává na útěku. Turecké úřady minulý týden oznámily, že střelcem byl pravděpodobně turecký Ujgur. V souvislosti s tragédii už bylo zadrženo nejméně 35 lidí.

Novoroční teroristický útok v istanbulském klubu Reina si vyžádal 39 obětí, 27 z nich byli turisté z blízkovýchodních zemí, zejména z Libanonu, Saúdské Arábie, Izraele nebo Iráku. Češi mezi mrtvými nejsou.

autoři: ČTK, Aktuálně.cz | 14. 1. 2017

Související

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama

  Sponzorované odkazy

  reklama