Turecko zaútočilo na Asadovy spojence v Sýrii, tvrdí syrská média

ČTK ČTK
20. 2. 2018 17:30
Turecká armáda bombardovala spojence syrského režimu, jejichž síly v úterý vstoupily do města Afrín na severu země, uvedla syrská média. Město měli přitom v úmyslu obsadit Turci, kteří o tuto severosyrskou enklávu již řadu dní bojují se syrskými Kurdy. Syrská státní televize odvysílala záběry s auty s ozbrojenci vybavenými syrskými vlajkami, jak vjíždějí do města. Brzy poté Turci začali město ostřelovat a přinutili tak novináře, kteří kryli událost, aby se dali na útěk, upozornila televize. Místní Kurdové nedávno požádali syrskou armádu o pomoc. Kromě města chtějí, aby prorežimní síly chránily také syrské hraniční pásmo před Turky.
Turci v Sýrii bojují o město Afrín.
Turci v Sýrii bojují o město Afrín. | Foto: Reuters
 

Právě se děje

před 3 hodinami

Krupobití a bouřky zasáhly Jihomoravský kraj. Dálnice D2 je neprůjezdná kvůli pádu vedení

Bouřky a krupobití zasáhly večer Jihomoravský kraj, především Břeclavsko. Kvůli spadlým drátům elektrického vedení je v obou směrech neprůjezdná dálnice D2 v okolí Břeclavi. O neprůjezdné dálnici informoval mluvčí policie David Chaloupka. Hasiči zatím mají 30 výjezdů, řeší utržené střechy i spadlé stromy. Řekl to mluvčí jihomoravských hasičů Jaroslav Mikoška.

Chaloupka zatím nemá informace, že by fungoval na dálnici odklon nebo jak velká je kolona. "Stalo se to před chvílí," poznamenal mluvčí. Podle něj má policie nahlášených v souvislosti s počasím více událostí, mezi které patří dům bez střechy, spadený strom na auto, ale taky plechová garáž, která uletěla.

Případy řeší i hasiči. "Máme tam ulítlou střechu, spadenou stěnu v kuchyni, spadené dráty elektrického vedení, ale také okna rozbitá kroupami," řekl Mikoška.

Zdroj: ČTK
Další zprávy