Tuniský prezident prodloužil výjimečný stav v zemi. Zvýšená bezpečnostní opatření potrvají do října

ČTK ČTK
6. 3. 2018 19:26
Tuniský prezident Kaíd Sibsí v úterý o sedm měsíců prodloužil výjimečný stav v zemi. Trvat bude do poloviny října a jde o vůbec nejdelší termín pro toto mimořádné opatření. Tunis je začal vyhlašovat po atentátech v roce 2015. Jedním z důvodů mimořádně dlouhého termínu je podle prezidentovy kanceláře snaha zajistit bezpečnost při volbách, během postního měsíce ramadánu a také v turistické sezoně. Prezident řekl, že se poradil s vládou i s vedením parlamentu. V Tunisku se mají také 6. května konat několikrát odložené místní volby, které budou první po revoluci v roce 2011. Policie má rozšířené pravomoce, může zakázat stávky a shromáždění svolaná za účelem provokace a kontrolovat tisk.
Tuniský prezident Kaíd Sibsí.
Tuniský prezident Kaíd Sibsí. | Foto: Reuters
 

Právě se děje

před 5 hodinami

Nováček Granada dál stíhá ve španělské lize vedoucí Real

Nováček španělské fotbalové ligy Granada porazila Pamplonu 1:0 a v tabulce je druhá o bod za Realem Madrid. "Bílý balet" ji v minulém kole v souboji o první místo zdolal 4:2. Na čtyřbodový rozdíl může Granadě znovu odskočit v sobotním utkání na Mallorce.

O vítězství Granady nad Pamplonou rozhodl v 38. minutě hlavičkou po standardní situaci portugalský obránce Domingos Duarte, který skóroval i před dvěma týdny proti Realu.

Další zprávy