Trumpův syn může v Senátu veřejně vypovídat o ruské kauze

ČTK ČTK
18. 7. 2017 21:42
Nejstarší a stejnojmenný syn prezidenta Spojených států Donalda Trumpa a také někdejší šéf Trumpova volebního týmu Paul Manafort mohou před senátními výbory v kauze údajného ruského vměšování do amerických voleb veřejně vypovídat. V úterý to v rozhovoru s televizí CNN prohlásila senátorka Dianne Feinsteinová, která je nejvýše postavenou demokratkou v justičním výboru Senátu USA. Feinsteinová řekla, že souhlas s veřejnou výpovědí vyslovil Robert Mueller, kterého ministerstvo spravedlnosti jmenovalo zvláštním vyšetřovatelem ruské role v loňských amerických prezidentských volbách.
Donald Trump junior.
Donald Trump junior. | Foto: Reuters

 

Právě se děje

před 9 hodinami

Colorado hlásí druhý případ hokejisty nakaženého koronavirem

V kádru hokejistů Colorada Avalanche se objevil druhý případ hráče nakaženého novým typem koronaviru. Klub jméno nezveřejnil, pouze oznámil, že hráč je v domácí izolaci. V NHL se ví dohromady o čtyřech případech, další dva pocházejí z týmu Ottawy.

Klub z Denveru v prohlášení uvedl, že všichni, kdo přišli s hráčem do blízkého kontaktu, byli informováni a zůstávají v karanténě, kterou dříve nařídilo vedení ligy. Žádný další hokejista ani člen realizačního týmu podle klubu nevykazuje příznaky nemoci COVID-19.

Ve čtvrtek vedení Colorada, v němž působí i brankář Pavel Francouz a útočník Martin Kaut, oznámilo první případ nákazy. Nejmenovaný hráč se podle klubu už zcela zotavil.

NHL je přerušená od 12. března, do konce základní části v té době zbývaly zhruba tři týdny. Nyní jsou v karanténě všichni hráči NHL zatím do 6. dubna. Ve Spojených státech amerických počet nakažených koronavirem už přesáhl 100.000 a jsou nejvíce zasaženou zemí na světě.

Další zprávy