Trump proti všem. Projděte si výroky, jimiž realitní magnát pobouřil USA

Zahraničí Kateřina Vítková ČTK Zahraničí, Kateřina Vítková, ČTK
8. 12. 2015 14:07
Prozatímní favorit republikánských kandidátů Donald Trump proslul kontroverzními výroky. Naposledy vody americké politiky i sociálních sítí rozčeřil v pondělí, kdy navrhl, aby se hranice USA kompletně uzavřely všem muslimům. Podobných perliček má na triku bezpočet. Některými se obul do obecných problémů, jinými zaútočil na konkrétní osoby. Prohlédněte si v grafice některé z jeho nezapomenutelných vět.
"Texasané za Obamou". Clintonová začala ztrácet i mezi Texasany a latinskoamerickými voliči.
"Texasané za Obamou". Clintonová začala ztrácet i mezi Texasany a latinskoamerickými voliči. | Foto: Reuters

O imigrantech z Mexika

"Když Mexiko posílá své lidi, neposílají ty nejlepší. Neposílají 'vás'. Posílají lidi, kteří mají hodně problémů a kteří si ty problémy přinášejí s sebou sem k nám. Dovážejí drogy, zatahují do země zločinnost, jsou to násilníci. Domnívám se, že někteří z nich jsou dobří, ale mluvím s pohraniční stráží a ti mi říkají, co se k nám dostane za lidi."

 

Právě se děje

před 17 minutami

Děčín bude mít nové vedení, Hroudu nahradí Anděl z ANO

Nová koalice na magistrátu v Děčíně ve čtvrtek podepsala koaliční smlouvu. ANO, Piráti, ODS, Změna pro Děčín a Volba pro Děčín budou mít v zastupitelstvu 15 hlasů z 27. Dosud řídí město v červnu odvolaný primátor Jaroslav Hrouda (ANO). V nové koalici ho nahradí jeho náměstek Jiří Anděl (ANO).

Na čtvrtek bylo naplánované zasedání zastupitelstva. Spekulovalo se o návrhu nového vedení, Hrouda však ve středu odpoledne zasedání zrušil. Zdůvodnil to zhoršenou epidemickou situací. Zastupitelé se ve čtvrtek ale sešli a před společenským domem Střelnice, kde se běžně zasedání konají, podepsali koaliční smlouvu a žádost o svolání mimořádného zastupitelstva. Konat by se podle Anděla mělo do tří týdnů.

Zdroj: ČTK
před 23 minutami

Stáj F1 Haas obmění jezdecké složení, Grosjean i Magnussen končí

Stáj formule 1 Haas bude v příští sezoně na startu mistrovství světa se zcela novou dvojicí soutěžních jezdců. V americkém týmu po tomto ročníku skončí Francouz Romain Grosjean i Dán Kevin Magnussen. Kdo je nahradí, to Haas neuvedl, spekuluje se ale mimo jiné o synovi Michaela Schumachera Mickovi z jezdecké akademie Ferrari, které s Haasem úzce spolupracuje.

Ještě před oficiálním oznámením týmu informovali Grosjean i Magnussen o svém konci na sociálních sítích. "Poslední kapitola je uzavřena, kniha je u konce," napsal čtyřiatřicetiletý Grosjean, který ve formuli 1 startuje devátou sezonu a za Haas závodí od vstupu týmu do mistrovství světa v roce 2016. Předtím měl angažmá v Lotusu, ve kterém vybojoval všech deset pódiových umístění, ale nikdy závod nevyhrál. V Haasu je jeho maximem čtvrté místo z rakouské Grand Prix 2018.

O šest let mladší Magnussen jezdí za Haas od roku 2017 a nejlépe byl dvakrát pátý. "Byly to čtyři velkolepé roky, skvělá jízda," uvedl dánský pilot, jenž předtím dva roky působil v McLarenu a jeden v Renaultu.

V této sezoně oba jezdci získali dohromady jen tři body a patří jim 18. a 19. místo v průběžném pořadí. Do konce šampionátu zbývá šest závodů.

Další zprávy