Trumpova zeď se otřásá. Část plotu na hranici s Mexikem vyvrátil vítr

ČTK ČTK
30. 1. 2020 16:03
Silný vítr na jihu Kalifornie vyvrátil na pomezí s Mexikem část nově postavené hraniční zdi, jejíž stavbu prosazuje americký prezident Donald Trump. Vyvrácené ocelové panely před pádem zadržely stromy na mexické straně hranice.
Hraniční zeď na pomezí USA a Mexika u města Calexico.
Hraniční zeď na pomezí USA a Mexika u města Calexico. | Foto: Reuters

Incident se stal ve středu v jihokalifornském městě Calexico, které hraničí s mexickým Mexicali. Carlos Pitones z Úřadu celní a hraniční ochrany (CBP) televizi CNN řekl, že poničená část zdi byla nově postavena, ale betonové základy nestihly vyzrát, proto nedokázaly ve větrném počasí panely udržet.

Podle údajů americké Národní meteorologické služby (NWS) vítr ve středu v oblasti dosahoval v nárazech rychlosti až 60 kilometrů v hodině.

Poškozené panely nezpůsobily žádné škody na majetku a ani nikoho nezranily. "Jsme za to vděční," uvedl Pitones. Kvůli panelům, které byly nakloněné směrem do Mexika, uzavřely mexické úřady na přilehlé silnici dopravu.

Z výstavby zdi na hranicích s Mexikem učinil Trump před volbami v roce 2016 ústřední téma své kampaně. Od bariéry, na jejíž celé dokončení nemá od Kongresu peníze, si slibuje zastavení migrantů, kriminálníků a pašování drog.

 

Právě se děje

Další zprávy