Trump má falešnou obálku časopisu Time s vlastní fotkou. Chlubí se s ní na stěně v golfovém klubu

Zahraničí Zahraničí
28. 6. 2017 14:07
Dekorace na stěnách několika golfových klubů, které vlastní Donald Trump, by se daly označit jako fake news. Tedy výrazem, který americký prezident rád a často používá ve spojení s údajně lživými články o jeho osobě. Na stěně jeho klubu na Floridě visí zarámovaná obálka časopisu Time z roku 2009, na které je Trumpova fotografie. Ve skutečnosti ale neexistuje. Magazín Time proto prezidenta vyzval, aby falešné obálky odstranil.
Donald Trump na titulní straně časopisu Time.
Donald Trump na titulní straně časopisu Time. | Foto: Reuters

Washington - Když americký prezident Donald Trump vítá hosty ve svém golfovém klubu na Floridě, snaží se udělat co největší dojem.

Na stěnách visí hned několik jeho podobizen otištěných na obálkách slavných světových magazínů.

Jednou z těchto zarámovaných trofejí je překvapivě i titulní strana amerického časopisu Time z března roku 2009. Přestože tehdy magazín otiskl na své obálce herečku Kate Winsletovou.

Na falešnou obálku visící na stěně golfového klubu Mar-a-Lago na Floridě upozornil v úterý list The Washington Post.

"The Apprentice je televizní hit!" píše se pod fotografií Donalda Trumpa.

Titulek odkazuje na jeho televizní reality show. Hostům golfového klubu má připomínat, jakou kariéru má za sebou současný americký prezident. Už před osmi lety to dotáhl na přední stranu slavného magazínu!

Jenže to ve skutečnosti není pravda. A takových falešných obálek zdobí tyto stěny víc.

Reportéra amerického listu The Washington Post uhodilo do očí hned několik chyb, které napovídaly, že zarámovaná obálka není pravá.

Chybí na ní například tenký bílý rámeček. Červený hlavní rámeček je zase příliš úzký a titulky "článků" jsou na pravé straně místo toho, aby byly nahoře.

Stáhněte je

Ještě tentýž den nepravost obálky potvrdila Kerri Chykaová, mluvčí společnosti, která časopis Time vydává. Zároveň vyzvala, aby byly všechny falešné stránky okamžitě odstraněny.

Prezidentův tým se k tomu ale nevyjádřil.

Donald Trump se v minulosti nicméně skutečně objevil na titulní straně časopisu Time. Poprvé v roce 1989 a podruhé loni v prosinci, kdy byl vybrán osobností roku.

Emmanuel Macron si drtil ruku s Donaldem Trumpem, až klouby bělaly. | Video: Reuters
 

Právě se děje

před 2 hodinami

V Barmě při teroristických útocích zemřelo 63 lidí, uvedl mluvčí junty

V Barmě při několika teroristických útocích opozice v poslední době zemřelo 63 lidí, uvedl mluvčí barmské vojenské junty Zo Min Tchun. Armáda se chopila moci 1. února a bývalou vůdkyni Do Aun Schan Su Ťij vězní. Po celé zemi se již několik měsíců proti juntě konají protesty, při kterých zemřely stovky lidí, v poslední době přibyly také sabotáže, uvádí agentura Reuters.

"Teroristé dávají bomby na veřejná místa a lidé jsou zranění," prohlásil mluvčí Zo Min Tchun, který během tiskové konference apeloval na veřejnost, aby juntě předala informace o útočnících. Ve městě Mindat v Čjinském státě, kde ve středu a ve čtvrtek asi 150 lidí vyzbrojených po domácku vyrobenými zbraněmi zaútočilo na policejní stanici a banku, junta vyhlásila stanné právo. Vláda označila vzbouřence za "ozbrojené teroristy".

Zdroj: ČTK
Další zprávy