Musíte opustit USA, vzkázal Trump všem nelegálním imigrantům. Chce zeď na hranici s Mexikem

ČTK ČTK
1. 9. 2016 6:23
Trump rovněž slíbil zavést "ideologickou certifikaci" potenciálních imigrantů, která by zahrnovala otázky ohledně vraždy ze cti, postavení žen, gayů a o radikálním islámu.
Donald Trump.
Donald Trump. | Foto: Reuters

Washington - Republikánský kandidát na prezidenta Donald Trump ve svém projevu uvedl, že pokud se stane prezidentem, žádný nelegální migrant v zemi nebude moci získat právní status nebo občanství.

Bude se muset vrátit do země svého původu a požádat o opětovný vstup.

Trump rovněž slíbil zavést "ideologickou certifikaci" potenciálních imigrantů, která by zahrnovala otázky ohledně vraždy ze cti, postavení žen, gayů a o radikálním islámu.

Ve svém téměř hodinovém projevu nezměnil svoji pozici, která je jádrem jeho prezidentské kampaně, upozornila agentura AP. Potvrdil svůj tvrdý postoj vůči nelegálním migrantům, i když v poslední době se zdálo, že svůj postoj zmírnil. Řekl, že USA vítají migranty, ale ti musejí přijít do země legálně a být řádně prověřeni.

Několik hodin před svým proslovem se Trump nečekaně setkal s mexickým prezidentem Enriquem Peňou Nietem. Při setkání potvrdil, že pokud se stane americkým prezidentem, chce, aby na hranicích s Mexikem stála zeď, která bude USA chránit před nelegální migrací a kriminalitou.

Chce, aby zeď plně zaplatilo Mexiko, které to však odmítá. "Ještě to neví, ale zaplatí," prohlásil.

Průzkumy dávají šanci na zvolení demokratické soupeřce Trumpa Hillary Clintonové.

V celostátním průzkumu společnosti Ipsos pro agenturu Reuters uvedlo 45 procent voličů, že dá hlas demokratické kandidátce, pro Trumpa jich bylo 33 procent. Clintonová také vede nad Trumpem v klíčových státech pro celostátní úspěch, jakými jsou Florida, Ohio a Virginie.

 

Právě se děje

Další zprávy