Svět podle Trumpa. Co se změní, když se republikán stane nejmocnějším mužem planety

Martin Novák Martin Novák
3. 5. 2016 9:04
V úspěch Donalda Trumpa v amerických prezidentských volbách Evropa dlouho nevěřila. Teď už ale má republikánskou nominaci na dosah ruky a vypadá to, že ve vstupu do Bílého domu mu může zabránit jen kandidátka demokratů Hillary Clintonová. Co od Trumpa čekat v zahraniční politice? Podívejte se v naší grafice.

Washington - V úspěch Donalda Trumpa v amerických prezidentských volbách Evropa dlouho nevěřila. Teď už ale má republikánskou nominaci na dosah ruky a vypadá to, že ve vstupu do Bílého domu mu může zabránit jen kandidátka demokratů Hillary Clintonová. Co od Trumpa čekat v zahraniční politice? Podívejte se v naší grafice.

Použití vojenské síly

Foto: Reuters

Republikánský kandidát chce zvýšit výdaje na obranu. Nasadit americké vojáky v zahraničí však hodlá jen v případech, kdy bude přímo ohrožena bezpečnost USA a pokud bude – jak řekl ve svém projevu minulý týden ve Washingtonu – jasná vítězná strategie. Trump je odpůrcem války v Iráku, kterou začal v roce 2003 prezident George W. Bush.

 

Právě se děje

před 15 minutami

Tesco varuje před podvodnými SMS zprávami o výhře v soutěži. Firma žádnou neorganizuje

Společnost Tesco varuje před podvodníky, kteří rozesílají lidem SMS zprávy o tom, že si mají u ní vyzvednout výhru v soutěži. Firma informovala, že žádnou takovou soutěž neorganizuje a zákazníci nemají na uvedené zprávy reagovat.

"Tato podvodná aktivita poškozuje dobré jméno společnosti Tesco. Podniká proto všechny dostupné kroky, aby ochránila své zákazníky i své podnikání," uvedli zástupci firmy.

V případě pochybností mají podle nich zákazníci kontaktovat zákaznickou linku firmy 800 222 555 a ověřit si, jestli jde o její oficiální soutěž.

Další zprávy