Trump znovu popřel znásilnění novinářky. Není můj typ, hájil se

ČTK ČTK
25. 6. 2019 19:24
Americký prezident Donald Trump se v úterý v rozhovoru se zpravodajským serverem The Hill znovu obhajoval proti obvinění ze sexuálního útoku, k němuž mělo dojít před dvaceti lety v obchodním domě na newyorském Manhattanu. Šéfa Bílého domu nařkla minulý týden ze znásilnění novinářka Jean Carrollová. Trump se hájil argumentem, že dotyčná žena není jeho typ.
Donald Trump s manželkou Melanií
Donald Trump s manželkou Melanií | Foto: Reuters

Carrollová údajnou neblahou zkušenost s Trumpem z 90. let popsala v pátečním článku pro časopis New York Magazine. Trump se s ní prý zavřel ve zkušební kabince, kde byla Carrollová tři minuty obětí jeho sexuálních útoků.

"Chytil mě za obě ruce, přitiskl mě ke zdi a stáhl mi silonky. Potom si rozepnul kalhoty a z poloviny či zcela do mě vstoupil," vypověděla novinářka. Následně se jí prý podařilo útočníkovi vytrhnout a z kabinky utéci.

Podle prezidentova úterního prohlášení Carrollová zcela lže. "S velkým respektem říkám: za prvé není můj typ a za druhé se to nikdy nestalo. Nikdy, rozumíte?" uvedl Trump. "Jsem tolik šťastná, že nejsem jeho typ," reagovala v rozhovoru s CNN dnes pětasedmdesátiletá novinářka.

Ze sexuálních útoků, které se měly odehrát před jeho příchodem do Bílého domu, obvinil Trumpa více než tucet žen. Všechna nařčení prezident popřel. Nejznámější je zřejmě případ pornoherečky Stormy Daniels, jejíž mlčení si Trump zaplatil prostřednictvím svého právníka Michaela Cohena. Ten byl loni v prosinci odsouzen ke třem letům vězení za lhaní Kongresu, krácení daní a porušení zákonů o financování politické kampaně.

 

Právě se děje

před 55 minutami

Americký regulátor označil čínské firmy Huawei a ZTE za ohrožení národní bezpečnosti

Americká Federální komise pro spoje (FCC) dnes jednohlasně označila čínské firmy Huawei a ZTE za ohrožení národní bezpečnosti. Největšími klienty těchto firem jsou v USA hlavně venkovští operátoři, kteří při nákupu produktů a služeb Huawei a ZTE nemohou napříště využít prostředky z vládního fondu, jenž má k dispozici 8,5 miliardy dolarů (bezmála 197 miliard Kč). Telekomunikační regulátor navrhuje, aby se čínské vybavení stávajících telekomunikačních sítí nahradilo, informovala agentura Reuters.

Jde o poslední z řady kroků americké vlády, jejichž cílem je zamezit nákupu vybavení od Huawei a ZTE. Konečné nařízení jejich vybavení ze sítí odstranit se podle Reuters očekává nejdříve příští rok. Huawei krok FCC považuje za nezákonný a komisi žádá, aby rozhodnutí "založené na iracionálních spekulacích a dohadech" znovu zvážila.

před 58 minutami

Airbnb mimo USA a Čínu měla loni zisk 46 milionů USD

Aktivity Airbnb mimo Spojené státy a Čínu loni vykázaly zisk 46,47 milionu USD (1,1 miliardy Kč) ve srovnání se ztrátou 97,22 milionu USD v předchozím roce. Uvádí to zpráva, kterou firma zprostředkovávající ubytování v soukromí předložila úřadům v Irsku a jejíž obsah dnes zveřejnila. Výnosy, které tvoří poplatky vybrané Airbnb, nikoliv celkové peníze vybrané od hostů, se zvýšily o více než 35 procent na 2,42 miliardy USD (56 miliard Kč).

Další zprávy