Dvanáct plechovek koly denně, neustále zapnutá televize. Trumpa pobouřil text o jeho životním stylu

ČTK ČTK
11. 12. 2017 19:00
Donald Trump má podle amerického tisku velmi nezdravý životní styl. Hned po probuzení zapne televizi, kterou sleduje čtyři až osm hodin denně, k tomu vypije i 12 plechovek dietní coca-coly.
Donald Trump.
Donald Trump. | Foto: Reuters

New York/Washington - Americký prezident Donald Trump je nenasytným konzumentem coca-coly a televizního zpravodajství. Podle rozsáhlého materiálu listu The New York Times, který s odvoláním na zasvěcené zdroje popisuje prezidentův životní styl, Trump denně vypije zhruba 12 plechovek dietní koly a sleduje až osm hodin denně televizi - zpravodajské kanály, které zapíná ihned, jak se probudí.

Sobotní článek listu Trump napadl na svém twitterovém účtu, kde napsal: "Další falešný článek, tentokrát v upadajících The New York Times, že sleduju televizi denně čtyři až osm hodin - špatně! Navíc se jen zřídka, pokud vůbec, dívám na CNN nebo MSNBC, obojí pokládám za falešné zprávy. A nikdy se nedívám na Dona Lemona, kterého jsem jednou označil za 'nejhloupějšího muže v televizi!' Mizerné zpravodajství."

List The New York Times napsal, že po pěti nebo šesti hodinách spánku prezident hned po probuzení zapíná televizi, obvykle s mobilním telefonem v ruce, aby mohl odesílat zprávy na Twitter, jakmile ho napadnou.

Zasvěcené osoby rovněž prozradily, že Trumpova nutkavá potřeba sledovat televizi je tak silná, že i v době, kdy se v jídelně Bílého domu konají setkání, neustále běží televize s obrazovkou o úhlopříčce 152 centimetrů.

A navíc podle zmiňovaných zdrojů Trump denně pije zhruba 12 plechovek dietní coca-coly, což představuje podstatně vyšší dávku kofeinu, než je doporučená denní konzumace dospělých osob.

Krom stresu spojeného se samotným prezidentským úřadem uvádějí odborníci na zdravou výživu, že se tento životní styl může negativně podepsat na Trumpově zdraví.

"Většina důkazů naznačuje, že lidem s nejvíce sedavým způsobem života hrozí největší riziko předčasné smrti," řekla listu The Independent odbornice na výživu z londýnské Harley Street Rhiannon Lambertová.

"Dlouhodobé sedavé chování pravděpodobně zvyšuje riziko takových potíží, jako je cukrovka druhého typu či srdeční choroby. A jedním z bodů, podle nichž se v dotaznících stanovuje sedavý životní styl, je časté sledování televize," dodala.

Pokud jde o dietní nápoje, v nichž může být nižší obsah kalorií, neměli by je lidé pokládat za zdravou volbu, uvedla Lambertová. "Už dlouhou dobu studie naznačují, že umělá sladidla mohou mít stimulační efekt na apetit, a tudíž negativně přispívat k přibývání na váze a obezitě."

"Přiměřená konzumace dietních nápojů je bezpečná, ale to z nich ještě nedělá zdravou volbu," dodala Lambertová. "První volbou, pokud jde o tekutiny, by měla být voda. A pokud vám chybí sycené nápoje, můžete vyzkoušet perlivou vodu," uvedla.

 

Právě se děje

Další zprávy