reklama
 
 

Trump ve Skotsku bydlel v hotelu, který mu patří. Stát za jeho pobyt zaplatil desetitisíce dolarů

18. 7. 2018 6:42
Trump pobýval ve skotském Turnberry o víkendu mezi návštěvou Británie a cestou do Helsink na summit s prezidentem Ruska Vladimirem Putinem.

Washington - Americké ministerstvo zahraničí vyplatilo přes 77 tisíc dolarů (1,2 milionu korun) golfovému areálu ve Skotsku, který patří prezidentovi Donaldu Trumpovi. Platba byla vykázána jako výdaj v rámci nedávné cesty hlavy státu do Evropy. Napsala to agentura Reuters s odvoláním na informace listu The Scotsman.

Trump pobýval ve skotském Turnberry o víkendu mezi návštěvou Británie a cestou do Helsink na summit s prezidentem Ruska Vladimirem Putinem. V areálu trávil soukromou část svého pobytu ve Spojeném království.

Platba na účet Trumpovy společnosti SLC Turnberry Ltd. je v účtech vykázána jako "hotelové pokoje pro návštěvu VIP". Částku 7670 dolarů vyplatilo ministerstvo zahraničí v dubnu, zbytek 70 tisíc dolarů několik dnů před prezidentovou návštěvou. Ministerstvo zahraničí odmítlo informaci komentovat, Bílý dům na žádost o komentář nereagoval, píše Reuters.

Informace podle agentury naznačuje, že cesta prezidenta do Evropy přinesla nemalý benefit jeho vlastnímu byznysu. Zatímco ostatní prezidenti USA předali po dobu výkonu funkce svůj majetek do svěřenského fondu, Trump si vlastnictví svých nemovitostí ponechal, jen jejich správu předal rodině.

Prezidentův syn Eric, který spolu s bratrem Donaldem areál v Turnberry spravuje, na Twitteru napsal, že šéf Bílého domu z prezidentského úřadu žádné zisky nemá. "I když se to po nás nepožaduje, rozhodli jsme se, že v případě služeb pro americkou vládu budeme účtovat jen náklady bez jakéhokoli zisku. Kdyby bydlel jinde, bude platit mnohem víc," napsal Eric Trump.

autor: ČTK | 18. 7. 2018 6:42

Související

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama