Žádní ilegálové, kritika Clintonové i Amerika na prvním místě. Trump řekl, s čím jde do voleb

ČTK ČTK
22. 7. 2016 10:06
Prezidentský kandidát Donald Trump se při svém výstupu na nominačním sjezdu republikánů dočkal vřelého přijetí. Jeho více než hodinový proslov podle televizní stanice CNN jásající dav přerušil asi stokrát. Trump zde nastolil hlavní témata, o která se bude opírat jeho kampaň před listopadovými volbami.
Ilustrační foto
Ilustrační foto | Foto: Reuters

Tvrdá kritika Hillary Clintonové a demokratů

"Po 15 letech válek na Blízkém východě, po bilionech vynaložených dolarů a tisících ztracených životů je situace horší než kdykoli předtím. To je odkaz Hillary Clintonové: smrt, destrukce, terorismus a slabost."

Nutnost změny

"Věci se nikdy nezmění, to je poselství Hillary Clintonové. Mé poselství je, že se musejí změnit - a musejí se změnit hned. Nemůžeme si už dovolit přílišnou politickou korektnost. Nadešel čas otevřeně zhodnotit stav naší země."

Odpor proti ilegálním přistěhovalcům

"Téměř 180 000 ilegálních přistěhovalců s kriminální minulostí, o jejichž deportaci z naší země bylo rozhodnuto, se tu dnes svobodně potuluje a ohrožuje pokojné občany. Zastavíme to."

Prověřování uprchlíků

"Moje oponentka (Clintonová) vyzývá k radikálnímu zvýšení počtu Syřanů o 550 procent. Navrhuje to bez ohledu na fakt, že nelze prověřit tyto uprchlíky, abychom zjistili, kdo jsou nebo odkud přišli. Chci do naší země přijímat jen osoby, které budou podporovat naše hodnoty a milovat náš národ."

Boj s terorismem

"Musíme mít nejlepší zpravodajskou službu na světě. Musíme opustit neúspěšnou politiku budování národů a změn režimů, kterou prosazovala Hillary Clintonová v Iráku, Libyi, Egyptě a Sýrii. Místo toho musíme pracovat se všemi našimi spojenci, kteří sdílejí cíl zničit Islámský stát a vykořenit islámský teror."

Amerika prioritou

"Pokud nás vedou politici, kteří nedávají Ameriku na první místo, pak si můžeme být jisti, že ostatní národy nebudou pohlížet na Ameriku s respektem. Amerikanismus, nikoli globalismus bude naše krédo."

Zavržení mezinárodních obchodních a hospodářských paktů

"Nikdy nepodepíšeme špatné obchodní dohody, které poškozují naše pracující a omezují svobody. Obchodem jsem vydělal miliardy dolarů, a teď udělám naši zemi znovu bohatou."

Obrana prostých Američanů

"Vstoupil jsem do politické arény, aby mocní už nikdy neubližovali lidem, kteří se nemohou bránit. Nikdo ten systém nezná lépe než já, proto ho jen já dokážu napravit."

Posílení bezpečnosti amerických občanů

"Zločinnost a násilí, jimiž je postižen náš národ, brzy skončí. Dvacátého ledna 2017, kdy složím přísahu, se Američané konečně probudí do země, kde budou zákony USA platit."

 

Právě se děje

před 57 minutami

Basketbalistky USK v Eurolize otočily zápas s Lyonem

Basketbalistky USK ve druhém kole Evropské ligy v Istanbulu vyhrály. Proti Lyonu otočily nepříznivý vývoj zápasu a zvítězily 80:79. Poslední utkání první části základní skupiny výběr trenérky Natálie Hejkové, který v úterý podlehl 70:77 domácímu Fenerbahce, odehraje v pátek proti Gdyni.

Hráčky USK měly pomalejší rozjezd, soupeřkám nestačily na doskoku a první čtvrtinu prohrály 18:25. Ve druhé sice Pražanky zlepšily hru a dokázaly držet s Lyonem krok a dvakrát snížily na rozdíl čtyř bodů. Francouzský celek ale pokaždé dokázal odskočit a první poločas vyhrál 44:34.

Největší zásluhu na tom měla francouzská reprezentantka Marine Johannesová, která proměnila čtyři ze šesti trojek a v úvodním dějství zaznamenala 20 bodů. USK držela Alyssa Thomasová a už v prvním poločase měla na kontě double double za 12 bodů a 13 doskoků.

Po přestávce Pražanky zlepšily obranu, rychle skóre otočily, a když třetí čtvrtinu vyhrály 24:11, vstupovaly do závěrečného dějství už za příznivého stavu 58:55. V poslední čtvrtině jim Teja Oblaková dvěma trojkami zajistila vedení 68:61 a vypadalo to na pohodlný závěr.

Jenže v posledních sekundách se po laciných chybách USK při rozehrávce dvěma trojkami blýskla Johannesová, s 38 body nejlepší střelkyně zápasu, a snížila na 79:80. Do konce už ale zbývalo příliš málo času na obrat a české šampionky po oddechovém čase další drama nepřipustily a důležitou výhru udržely.

Nejlepší střelkyní USK byla s 20 body Oblaková, Marija Režanová přidala 15 bodů, Thomasová přispěla 12 body, 18 doskoky a šesti asistencemi a double double si připsala i Brionna Jonesová za 14 bodů a 13 doskoků.

Poslední zápas v Istanbulu, kde se kvůli opatřením proti šíření koronaviru hraje v uzavřené "bublině", čeká USK v pátek. Pražanky nastoupí proti Gdyni, která prohrála oba dosavadní zápasy. Zbývající tři kola základní skupiny se budou hrát od 19. do 21. ledna a do čtvrtfinále postoupí první dva celky.

Evropská liga basketbalistek - 2. kolo:

Skupina B (Istanbul):

USK Praha - Lyon 80:79 (18:25, 34:44, 58:55)

Nejvíce bodů: Oblaková 20, Režanová 15, Jonesová 14 - Johannesová 38, Clarková 19. Fauly: 15:16. Trestné hody: 19/13 - 11/10. Trojky: 5:9. Doskoky: 49:41.

Zdroj: ČTK
Další zprávy