Žádní ilegálové, kritika Clintonové i Amerika na prvním místě. Trump řekl, s čím jde do voleb

ČTK ČTK
22. 7. 2016 10:06
Prezidentský kandidát Donald Trump se při svém výstupu na nominačním sjezdu republikánů dočkal vřelého přijetí. Jeho více než hodinový proslov podle televizní stanice CNN jásající dav přerušil asi stokrát. Trump zde nastolil hlavní témata, o která se bude opírat jeho kampaň před listopadovými volbami.
Ilustrační foto
Ilustrační foto | Foto: Reuters

Tvrdá kritika Hillary Clintonové a demokratů

"Po 15 letech válek na Blízkém východě, po bilionech vynaložených dolarů a tisících ztracených životů je situace horší než kdykoli předtím. To je odkaz Hillary Clintonové: smrt, destrukce, terorismus a slabost."

Nutnost změny

"Věci se nikdy nezmění, to je poselství Hillary Clintonové. Mé poselství je, že se musejí změnit - a musejí se změnit hned. Nemůžeme si už dovolit přílišnou politickou korektnost. Nadešel čas otevřeně zhodnotit stav naší země."

Odpor proti ilegálním přistěhovalcům

"Téměř 180 000 ilegálních přistěhovalců s kriminální minulostí, o jejichž deportaci z naší země bylo rozhodnuto, se tu dnes svobodně potuluje a ohrožuje pokojné občany. Zastavíme to."

Prověřování uprchlíků

"Moje oponentka (Clintonová) vyzývá k radikálnímu zvýšení počtu Syřanů o 550 procent. Navrhuje to bez ohledu na fakt, že nelze prověřit tyto uprchlíky, abychom zjistili, kdo jsou nebo odkud přišli. Chci do naší země přijímat jen osoby, které budou podporovat naše hodnoty a milovat náš národ."

Boj s terorismem

"Musíme mít nejlepší zpravodajskou službu na světě. Musíme opustit neúspěšnou politiku budování národů a změn režimů, kterou prosazovala Hillary Clintonová v Iráku, Libyi, Egyptě a Sýrii. Místo toho musíme pracovat se všemi našimi spojenci, kteří sdílejí cíl zničit Islámský stát a vykořenit islámský teror."

Amerika prioritou

"Pokud nás vedou politici, kteří nedávají Ameriku na první místo, pak si můžeme být jisti, že ostatní národy nebudou pohlížet na Ameriku s respektem. Amerikanismus, nikoli globalismus bude naše krédo."

Zavržení mezinárodních obchodních a hospodářských paktů

"Nikdy nepodepíšeme špatné obchodní dohody, které poškozují naše pracující a omezují svobody. Obchodem jsem vydělal miliardy dolarů, a teď udělám naši zemi znovu bohatou."

Obrana prostých Američanů

"Vstoupil jsem do politické arény, aby mocní už nikdy neubližovali lidem, kteří se nemohou bránit. Nikdo ten systém nezná lépe než já, proto ho jen já dokážu napravit."

Posílení bezpečnosti amerických občanů

"Zločinnost a násilí, jimiž je postižen náš národ, brzy skončí. Dvacátého ledna 2017, kdy složím přísahu, se Američané konečně probudí do země, kde budou zákony USA platit."

 

Právě se děje

před 49 minutami

Izraelské letouny pálily na cíle v centrální Sýrii, tvrdí Damašek

Syrská protiraketová obrana reagovala na izraelský útok v blízkosti města Masjáf v provincii Hamá. Rozsah škod je zatím nejasný a nejsou informace o možných obětech. Slyšet ale byly výbuchy a na místě propukl požár. S odkazem na syrskou státní agenturu SANA to napsala agentura AP.

Obyvatelé sousedního Libanonu uvedli, že slyšeli hluk z izraelských bojových letounů, které přelétaly nízko nad zemí.

Agentura AP píše, že jde o nejnovější ze série izraelských útoků v Sýrii za poslední týdny, které se uskutečnily navzdory koronavirové pandemii a přichází ve chvíli rostoucího napětí mezi Izraelem a ozbrojenci z militantní libanonské skupiny Hizballáh v Sýrii a na hranici s Libanonem. Damašek tvrdí, že Izrael podnikl v uplynulých dvou měsících nejméně sedm náletů. Terčem měli být íránské síly a jejich spojenci, kteří stojí na straně syrské vlády.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Vídeň se přidala k vlně protestů, na demonstraci proti rasismu se sešlo 50 000 lidí

Na demonstraci proti rasismu a rasisticky motivovanému policejnímu násilí se ve čtvrtek v centru Vídně sešlo kolem 50 000 lidí. S odvoláním na oficiální odhad policie to napsala agentura APA. Rakouská metropole se tak přidala k celosvětové vlně protestů, kterou vyvolala smrt černocha George Floyda při zatýkání v americkém Minneapolisu.

Shromáždění začalo kolem 17:00 SELČ na náměstí Platz der Menschenrechte nedaleko Uměleckohistorického muzea. Policie zprvu velikost davu odhadla na 10.000 účastníků, pak se ale k protestu navzdory dešti rychle přidávaly další tisíce lidí. Každých deset minut dav rostl zhruba o 5000 lidí a demonstrace brzy zaplnila i blízkou ulici Mariahilfer Strasse a náměstí Museumsplatz.

Zdroj: ČTK
Další zprávy