Trumpa uvítaly dvě nejmocnější ženy Velké Británie, královna i premiérka. Návštěvu mu kazí protesty

Trumpa uvítaly dvě nejmocnější ženy Velké Británie, královna i premiérka. Návštěvu mu kazí protesty
Královna jej pozvala k sobě na hrad Windsor.
Amerického prezidenta doprovází také jeho manželka Melania.
Amerického prezidenta královna uvítala krátkou vojenskou přehlídkou hradní stráže.
Proti pobytu Donalda Trumpa ve Spojeném královstvím mezitím protestují jen v Londýně desetitisíce lidí.
Foto: Reuters
Zahraničí Reuters Zahraničí, Reuters
13. 7. 2018 19:09
Po jednání s Theresou Mayovou v Chequers se Donald Trump přesunul na hrad Windsor, kde americký první pár přivítala královna Alžběta II. Náladu mohou americkému prezidentovi kazit akorát rozsáhlé protesty. Jen v Londýně se podle jejich organizátorů mohlo sejít až 250 tisíc demonstrantů. Deník The Sun napsal, že Trump o demonstracích i o protestním balonu "Trump Baby", který se vznáší nad hlavním městem království, ví a protestní akce se jej dotkly.
 

Právě se děje

před 9 minutami

Colorado hlásí druhý případ hokejisty nakaženého koronavirem

V kádru hokejistů Colorada Avalanche se objevil druhý případ hráče nakaženého novým typem koronaviru. Klub jméno nezveřejnil, pouze oznámil, že hráč je v domácí izolaci. V NHL se ví dohromady o čtyřech případech, další dva pocházejí z týmu Ottawy.

Klub z Denveru v prohlášení uvedl, že všichni, kdo přišli s hráčem do blízkého kontaktu, byli informováni a zůstávají v karanténě, kterou dříve nařídilo vedení ligy. Žádný další hokejista ani člen realizačního týmu podle klubu nevykazuje příznaky nemoci COVID-19.

Ve čtvrtek vedení Colorada, v němž působí i brankář Pavel Francouz a útočník Martin Kaut, oznámilo první případ nákazy. Nejmenovaný hráč se podle klubu už zcela zotavil.

NHL je přerušená od 12. března, do konce základní části v té době zbývaly zhruba tři týdny. Nyní jsou v karanténě všichni hráči NHL zatím do 6. dubna. Ve Spojených státech amerických počet nakažených koronavirem už přesáhl 100.000 a jsou nejvíce zasaženou zemí na světě.

Další zprávy