Trump urazil kandidátku na prezidentku. "Podívejte se na ten obličej, kdo by ji volil."

10. 9. 2015 6:17
Trump se vyjádřil pohrdlivě o republikánské političce Carly Fiorinaové. Ta označila urážku za velmi vážnou. Trumpovi podle ní vadí, že se na něj v průzkumech dotahuje.
Foto: ČTK

New York - Republikánský uchazeč o prezidentský úřad Donald Trump ve středu hrubě urazil jedinou ženu ve skupině republikánských nominačních kandidátů Carly Fiorinaovou, když se v rozhovoru pro web časopisu Rolling Stone pohrdlivě vyjádřil o jejím vzhledu.

"Podívejte se na ten obličej, copak by ji někdo volil?" řekl Trump. Fiorinaová označila incident za velmi vážný.

"Dovedete si představit, že toto je tvář příštího prezidenta? Jasně, je to ženská, neřekl bych o ní křivé slovo. Ale fakt, chlapi, seberte se. Mluvíme přece vážně," citovala slova kontroverzního realitního magnáta agentura Reuters.

Fiorinaovou, která je Trumpovým soupeřem o republikánskou nominaci, výroky nadmíru pohoršily. "Možná mu jdu na nervy, protože se na něj dotahuji v průzkumech," řekla televizi Fox News někdejší šéfka společnosti Hewlett-Packard.

Trump, který republikánský žebříček uchazečů o Bílý dům už dlouho vede, se o ženách pohrdlivě nevyjádřil poprvé. Minulý měsíc napadl moderátorku Fox News Megyn Kellyovou, která po něm chtěla vysvětlení jeho dřívějších výroků o ženách jako tlustých prasatech a povalečích.

O svůj dojem z neodbytné moderátorky se později podělil v rozhovoru pro televizi CNN: "Bylo vidět, že má oči podlité krví. Krví měla podlité úplně všechno."

 

Právě se děje

Další zprávy