Trump učinil rozhodnutí ohledně jaderné dohody s Íránem. Chce ho oznámit tento týden

ČTK ČTK
10. 10. 2017 22:30
Americký prezident Donald Trump ještě tento týden oznámí své rozhodnutí o mezinárodní jaderné dohodě, kterou světové mocnosti uzavřely s Íránem. V úterý o tom informoval podle agentury Reuters Bílý dům. Trump ujednání tvrdě kritizuje, proto není vyloučeno, že ho vypoví. S americkým prezidentem o Teheránu hovořila britská premiérka Theresa Mayová, která ho ujistila, že Londýn dohodu z roku 2015 podporuje. "Prezident učinil rozhodnutí o všeobecné strategii Íránu," sdělila Trumpova mluvčí Sarah Sandersová. Šéf Bílého domu před týdnem obvinil Írán, že nedodržuje duch jaderné dohody, a prohlásil, že velmi brzy seznámí veřejnost se svým rozhodnutím.
Donald Trump.
Donald Trump. | Foto: Reuters

 

Právě se děje

před 7 hodinami

Sněmovna lordů velkou většinou vyjádřila nesouhlas a politování nad zákonem o vnitřním trhu, který jde proti částem brexitové dohody

Sněmovna lordů, horní komora britského parlamentu, v úterý velkou většinou vyjádřila nesouhlas a politování nad zákonem o vnitřním trhu, který jde proti částem brexitové dohody. Proti kontroverznímu zákonu, který podle Evropské komise porušuje právně závaznou dohodu, hlasovalo 395 zákonodárců, opačný názor jich mělo 169. Sporným zákonem může vláda premiéra Borise Johnsona zrušit části rozvodové dohody mezi Británií a Evropskou unií.

Zdroj: ČTK
Další zprávy