Trump si v případě akce proti KLDR vyžádá souhlas Soulu, ujistil jihokorejský prezident

ČTK ČTK
17. 8. 2017 6:11
Americký prezident Donald Trump jihokorejskému vedení slíbil, že v případě jakéhokoliv rozhodnutí ohledně Severní Koreje si vyžádá svolení Soulu. Řekl to prezident Mun Če-in. Nedávná ostrá prohlášení Bílého domu vyvolala v Jižní Koreji obavy z nové války. Trumpova silná slova namířená vůči Pchjongjangu nebyla pronesena se záměrem podniknout vojenskou akci, dodal Mun a Pchjongjang varoval, že bude-li dál vyvíjet jaderné zbraně, bude čelit daleko tvrdším sankcím, které Severní Korea nevydrží. Oznámil, že pokud KLDR zastaví provokace, zváží vyslání zvláštního zmocněnce do Pchjongjangu.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Reuters
 

Právě se děje

před 3 minutami

Česko má za sebou zřejmě nejmrazivější noc týdne, na Jizerce naměřili minus 21 stupňů

Noc na dnešek byla podle meteorologů pravděpodobně nejmrazivější nocí tohoto týdne. Především na východě a severovýchodě teploty při vyjasnění klesly až k minus deseti stupňům Celsia. Největší zima byla v Jizerských horách, v mrazové kotlině na Jizerce naměřili dokonce minus 21 stupňů. V dalších dnech se má oteplovat, od pátku už by teploty v noci pod nulu klesat neměly, uvedl Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ).

V noci na dnešek se vyjasnilo všude kromě jihu a jihozápadu země. "Ve studeném vzduchu a při slabém větru tak klesly teploty v nižších a středních polohách na minus čtyři až minus osm stupňů Celsia, na východě a severovýchodě až na minus deset stupňů Celsia," uvedli meteorologové. V Jizerských horách se teploty pohybovaly většinou kolem minus 15 stupňů, ve výjimečných případech, jako právě na Jizerce, spadly ještě níže.

Na jihu a jihozápadě Čech bylo díky nízké oblačnosti tepleji, nejčastěji mezi nulou až minus čtyřmi stupni Celsia.

Zdroj: ČTK
Další zprávy