Trump odmítá nařčení ze sexuálního obtěžování. Ty ženy ani neznám, hájí se

ČTK ČTK
12. 12. 2017 17:13
Americký prezident Donald Trump odmítá nařčení ze sexuálního obtěžování. Tři ženy, které se označily za jeho oběti, prý ani nezná.
Donald Trump.
Donald Trump. | Foto: Reuters

Washington - Americký prezident Donald Trump odmítl výzvy k vyšetřování jeho údajných prohřešků vůči ženám a nařčení z obtěžování označil za politickou kampaň Demokratické strany.

Reagoval tak na prohlášení tří žen, které se označily za Trumpovy oběti a vyzvaly Kongres k prošetření prezidentových činů. Šéf Bílého domu na Twitteru napsal, že tyto ženy vůbec nezná.

"Navzdory tisícům promrhaných hodin a mnoha milionům vyhozených dolarů se demokratům nepodařilo prokázat jakékoli tajné kontakty s Ruskem," napsal prezident s odkazem na probíhající vyšetřování údajného vlivu Moskvy na loňské prezidentské volby v USA.

"Takže teď se zaměřili na falešná obvinění a vymyšlené historky o ženách, které neznám a/nebo jsem se s nimi nikdy nesetkal. VYLHANÉ ZPRÁVY!" konstatoval Trump.

Rachel Crooksová, Jessica Leedsová a Samantha Holveyová na pondělní tiskové konferenci v New Yorku popsaly své zkušenosti s Trumpem, který je podle jejich vyjádření před lety osahával a líbal. Vyzvaly Kongres, aby prezidentovo chování začal vyšetřovat. V úterý jejich výzvu podpořilo padesát demokratických poslankyň.

Na Trumpa rovněž zaútočila demokratická senátorka Kirsten Gillibrandová, která už v pondělí vyzvala prezidenta k rezignaci. I na její prohlášení Trump na Twitteru zlobně zareagoval.

Gillibrandovou označil za bezvýznamnou osobu a "nohsleda Chucka Schumera", šéfa demokratické menšiny v Senátu a důrazného kritika Bílého domu.

Gillibrandová si urážky nenechala líbit: "Nemůžete umlčet mne ani miliony žen, které se odhodlaly promluvit o neschopnosti a ostudě, které jste zavlekl do Bílého domu," napsala na Twitteru.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

Další zprávy