Trump se ohradil proti tvrzení o štěnicích v jeho hotelu. Fámu šíří demokraté, míní

ČTK ČTK
27. 8. 2019 22:44
Americký prezident Donald Trump se ohradil vůči tvrzení, že v jeho golfovém klubu v Miami, kde chce příští rok uspořádat summit skupiny G7, jsou štěnice. "Falešnou a odpornou fámu" o tomto odporném hmyzu šíří radikálně levicoví demokraté, napsal šéf Bílého domu na Twitteru.
Americký prezident Donald Trump.
Americký prezident Donald Trump. | Foto: Reuters

Kauza vypukla v pondělí, když Trump na tiskové konferenci po schůzce představitelů nejvyspělejších světových ekonomik ve francouzském Biarritzu chválil svůj klub na Floridě. Je to podle něj výborné a prostorné místo, které by se pro summit G7 hodilo. USA budou setkání hostit v roce 2020.

Americký tisk ale vzápětí připomněl, že v roce 2016 si jeden klient stěžoval, že jej v luxusním hotelu Jack Nicklaus Villa v Trumpově resortu Trump National Doral Miami opakovaně poštípaly štěnice. V deníku The Washington Post mluvil o "těžké invazi" těchto škůdců. Skupina Trump Organization zastřešující Trumpův byznys to popřela a záležitost skončila v roce 2017 mimosoudním vyrovnáním.

Americká média si všímají, že v pondělí večer místního času byl hashtag "Trumpbedbugs" jedním z trendů na sociálních sítích v USA. "Příští rok bude G7 milionů - sedm světových vůdců a 6 999 993 štěnic," uvedl na Twitteru jeden z přispěvatelů.

 

Právě se děje

před 29 minutami

Vlak u Nymburka srazil člověka. Železniční provoz je omezen

Osobní vlak ve čtvrtek ráno srazil na železniční trati mezi Nymburkem a Poděbrady člověka. Provoz dálkových i regionálních vlaků byl v uvedeném úseku zastaven. Na webu to uvedly České dráhy. Omezení kvůli nehodě, která se stala před 05:30, by podle jejich předběžného odhadu mělo trvat zhruba do 07:00.

Další zprávy