Trump se ohradil proti tvrzení o štěnicích v jeho hotelu. Fámu šíří demokraté, míní

ČTK ČTK
27. 8. 2019 22:44
Americký prezident Donald Trump se ohradil vůči tvrzení, že v jeho golfovém klubu v Miami, kde chce příští rok uspořádat summit skupiny G7, jsou štěnice. "Falešnou a odpornou fámu" o tomto odporném hmyzu šíří radikálně levicoví demokraté, napsal šéf Bílého domu na Twitteru.
Americký prezident Donald Trump.
Americký prezident Donald Trump. | Foto: Reuters

Kauza vypukla v pondělí, když Trump na tiskové konferenci po schůzce představitelů nejvyspělejších světových ekonomik ve francouzském Biarritzu chválil svůj klub na Floridě. Je to podle něj výborné a prostorné místo, které by se pro summit G7 hodilo. USA budou setkání hostit v roce 2020.

Americký tisk ale vzápětí připomněl, že v roce 2016 si jeden klient stěžoval, že jej v luxusním hotelu Jack Nicklaus Villa v Trumpově resortu Trump National Doral Miami opakovaně poštípaly štěnice. V deníku The Washington Post mluvil o "těžké invazi" těchto škůdců. Skupina Trump Organization zastřešující Trumpův byznys to popřela a záležitost skončila v roce 2017 mimosoudním vyrovnáním.

Americká média si všímají, že v pondělí večer místního času byl hashtag "Trumpbedbugs" jedním z trendů na sociálních sítích v USA. "Příští rok bude G7 milionů - sedm světových vůdců a 6 999 993 štěnic," uvedl na Twitteru jeden z přispěvatelů.

 

Právě se děje

před 17 minutami

Stav šéfa KSČM Filipa se po středečním infarktu zlepšuje, nemocnici by mohl opustit v pátek

Stav šéfa KSČM Filipa se po středečním infarktu a následném kardiologickém zákroku zlepšuje. Všeobecnou fakultní nemocnici na pražském Karlově náměstí ale ve čtvrtek ještě neopustí. Pro ČTK to řekla mluvčí nemocnice Marie Heřmánková.

Pokud se nic nezmění, mohl by podle Heřmánkové Filip hospitalizaci ukončit v pátek. Lékaři Filipův infarkt zachytili v časném stadiu. Ve středu uvedli, že to dává pacientovi naději na časné propuštění do domácí péče. Pětašedesátiletý Filip hned ve středu po zprůchodnění cév avizoval, že v pátek bude zpět v práci. Podle jeho spolupracovníků šlo spíš o jeho přání.

Zdroj: ČTK
Další zprávy