Trump řekl Gentilonimu, že v květnu dorazí na summit G7 v Itálii

ČTK ČTK
6. 2. 2017 0:00
Americký prezident Donald Trump slíbil v sobotním telefonickém rozhovoru italskému premiérovi Paolovi Gentilonimu, že v květnu přijede do Itálie na summit skupiny zemí G7. Informovaly o tom v neděli Bílý dům i italská vláda. Trump také zdůraznil, že považuje NATO za důležitou alianci. Trump v minulosti opakovaně označil Severoatlantickou alianci za zastaralou. Od nástupu do funkce ale už několikrát uvedl, že je základem společné obrany. V rozhovoru s premiérem Gentilonim však zároveň zdůraznil, že je nutné, aby se spojenci spravedlivě rozdělili o náklady na společnou obranu. Trumpova účast na summitu G7 v sicilské Taormině by mohla být jeho první evropskou cestou.
Donald Trump.
Donald Trump. | Foto: Reuters
 

Právě se děje

před 50 minutami

Patnáctiletý chlapec přežil pád z 19. patra panelového domu v Praze

V Praze na Hájích v pátek odpoledne spadl zřejmě z 19. patra panelového domu patnáctiletý chlapec. Pád přežil, záchranáři ho po uvedení do umělého spánku převezli s vážným úrazem hlavy a pánve do Thomayerovy nemocnice, řekly mluvčí policie Eva Kropáčová a záchranné služby Jana Poštová.

Událost se stala v Kupeckého ulici po 15:00. "Hasiči na místě osobu vyprostili z přístavby, kam dopadla," řekla Kropáčová. Záchranáři podle Poštové ošetřili na místě patnáctiletého mladíka. "Uvedli jsme ho do umělého spánku, zajistili dýchací cesty, žilní vstup, zajistili podle traumaprotokolu a převezli s vážným úrazem hlavy a pánve do Thomayerovy nemocnice na traumatologii," uvedla. Policisté nyní zjišťují veškeré okolnosti události a příčinu pádu, dodala Kropáčová.

Zdroj: ČTK
Další zprávy