reklama
 
 

Trump: Protiruské sankce nezrušíme, dokud se nevyřeší problémy kolem Ukrajiny a Sýrie

9. 7. 2017 17:19
Americký prezident Donald Trump v neděli na svém Twitteru napsal, že protiruské sankce nebudou zrušeny, dokud se nevyřeší problémy kolem Ukrajiny a Sýrie. Zároveň potvrdil, že ruský prezident Vladimir Putin na summitu G20 důrazně popíral, že by Moskva jakkoli ovlivňovala prezidentské volby v USA. Trump však neuvedl, zda tomuto tvrzení věří.

WashingtonSpojené státy nepočítají s uvolňováním protiruských sankcí, dokud nebudou vyřešeny problémy kolem Sýrie a Ukrajiny. Na Twitteru to v neděli napsal americký prezident Donald Trump. Dodal, že při setkání s ruským prezidentem Vladimirem Putinem na summitu skupiny zemí G20 se o sankcích nediskutovalo.

"Sankce se na mém setkání s prezidentem Putinem neprojednávaly. Nic nebude učiněno, dokud nebudou vyřešeny problémy kolem Ukrajiny a Sýrie," napsal Trump. Uvedl také, že je na čase pokročit v konstruktivní spolupráci s Ruskem. Upozornil, že se již podařilo sjednat příměří na jihozápadě Sýrie, které v neděli vstoupilo v platnost.

Americký prezident potvrdil, že Putin během setkání na summitu G20 v Hamburku důrazně popíral, že by Moskva jakkoli zasahovala do loňských prezidentských voleb v USA. Neuvedl však, zda Putinovu tvrzení věří. Ve svém příspěvku na Twitteru pouze napsal, že "(svůj) názor již poskytl".

Agentura AP uvedla, že Trump se v minulosti vyslovil v tom smyslu, že Rusko pravděpodobně bylo zapleteno do zásahů hackerů do amerických voleb, ale že do nich byly zřejmě zapleteny také další země.

Putin v sobotu prohlásil, že při setkání nabyl dojmu, že Trump jeho tvrzení přijal. "Pokládal tvrdé otázky a já jsem na ně odpovídal. Zdálo se mi, že ho ty odpovědi uspokojily," uvedl ruský prezident.

Americký ministr zahraničí Rex Tillerson, který se páteční schůzky Trumpa s Putinem zúčastnil, v neděli uvedl, že on ani Trump od Putina nic jiného než popření zásahů do amerických voleb neočekávali. Na otázku, zda Trump Putinovo vysvětlení akceptoval, však podle AP neposkytl přímou odpověď. Prohlásil, že nevěří, že se Spojené státy a Rusko někdy shodnou na tom, co se skutečně stalo.

autor: ČTK | 9. 7. 2017 17:19

Související

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama